
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Kovászna megyében a tanév második felének kezdete óta öt pedagógus és két diák esetében mutatták ki a koronavírus-fertőzést, összesen hét osztály vagy óvodai csoport kényszerült újra távoktatásra.
2021. február 24., 15:192021. február 24., 15:19
A megye tanintézeteinek többségében a zöld forgatókönyv van érvényben, tehát a gyerekek jelenlétében zajlik az oktatás. A tanfelügyelőség tájékoztatása szerint 255 tanintézetben érvényesül a zöld és 48-ban a sárga forgatókönyv, ez utóbbi esetben is az óvodások, az elemi osztályosok és a végzősök járnak iskolába-óvodába.
Jelenleg a pedagógus vagy gyerek megfertőződése miatt Sepsiszentgyörgyön a Református Kollégium egy előkészítő és egy első osztályában, a Váradi József Általános Iskola egyik első osztályában, a Mikes Kelemen Főgimnázium egyik negyedik osztályában függesztették fel a személyes jelenléttel zajló tanítást. Zágonban egy első osztály, Kézdivásárhelyen a 3-as számú napköziotthonban egy középcsoport került a vörös forgatókönyv rendelkezései alá. Korábban a Székely Mikó Kollégium egyik előkészítő osztályának diákja is megfertőződött, ám ez esetben már lejárt az előkülönítésre vonatkozó időszak.
Kedd óta Kovászna város tanintézetei átkerültek a sárga forgatókönyvbe, miután az incidencia meghaladta az egy ezreléket. Így a fürdővárosban az elemisek és a végzősök kivételével a diákok visszatérnek a távoktatásra. Sepsiszentgyörgyön a második félév kezdete óta folyamatosan a sárga forgatókönyv van érvényben. Kovászna megyében kedden 0,69 ezrelék volt a fertőzöttségi mutató.
Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.
A gazdákat fenyegető veszélyekre, illetve az ezekkel szembeni védekezési lehetőségekre hívta fel a figyelmet pénteken Nagy István, Magyarország agrárminisztere Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Gazdaszervezetek Egyeztető Fórumán.
Minden magyar felelős a nemzet egészéért – hangsúlyozza Kövér László házelnök, aki szerint nincs külön határon inneni és túli magyarság.
Megszavazta a parlament pénteki ülésén a 2026-os állami költségvetést és a társadalombiztosítási költségvetést.
Nem volt túl nehéz a nyolcadikosok román próbavizsgája, a diákokhoz közel álló témát dolgozott fel. De a tapasztalat azt mutatja, nehezebb a valódi vizsgán kapott tétel. Éppen ezért a diákok tévesen mérhetik fel majd a júniusi vizsga nehézségét.
A 2026-os állami költségvetés parlamenti elfogadása után a kormánynak az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedésekkel kell foglalkoznia – jelentette ki pénteken Sorin Grindeanu.
Volt ugyan egy tömeges elbocsátás a könnyűipari szektorban, mégis, minimális mértékben ugyan, de csökkent a munkanélküliségi ráta múlt hónapban Hargita megyében. Van magyarázat a jelenségre.
Perrel fenyegeti a kormányt a legfelsőbb bíróság az igazságszolgáltatásban dolgozók bírósági döntéssel megítélt bérkiegészítései kifizetésének halasztása miatt.
Átlépte a lélektani, literenkénti kilenc lejt a benzin ára az egyik csíkszeredai töltőállomásnál. A csíkszeredai OMV-nél péntek reggel 9 lej 02 baniért tankolható a 95-ös oktánszámú benzin.