
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Tizenkét új koronavírus-fertőzést mutattak ki az elmúlt 24 órában Kovászna megyében, tájékoztat csütörtökön a prefektúra.
2021. február 18., 20:222021. február 18., 20:22
Ebben az időszakban 262 tesztet végeztek, 17 fertőzöttet gyógyultnak nyilvánítottak. Intézményes karanténban, kórházakban 75 fertőzött van, 373 esetben rendelték el a lakhelyi elkülönítést.
Huszonöt személyt megbírságoltak, mert nem viseltek védőmaszkot, a pénzbüntetések összértéke 2250 lej. Öt személyt értek tetten, hogy megszegték az éjszakai kijárási tilalmat, ők összesen ezer lej bírságot kell kifizessenek. Kovászna megyében a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 0,69 ezrelék. Öt településen – Sepsiszentgyörgyön, Márkoson, Papócon, Nagyborsnyón és Szitabodzán – az incidencia nagyobb mint 1,5 ezrelék, de nem haladja meg a 3 ezreléket. Málnáson és Zágonban a mutató 1 és 1,5 ezrelék között van, további tizenhat településen 1 ezrelékes vagy az alatti, százkét településen pedig nem tartanak nyilván koronavírus-fertőzötteket.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.