
Kovászna megyében kedden megkezdődött a 2024–2025-ös tanév próbaérettségije. Több mint ezer végzős diák tesztelheti le tudásszintjét.
2024. december 10., 12:382024. december 10., 12:38
2024. december 11., 10:022024. december 11., 10:02
A minisztérium által megállapított, országosan egységes márciusi próbaérettségi előtt a megyékben külön is szervezhetnek ilyen próbavizsgákat, a dolgozattételeket ebben az esetben a tanfelügyelőségek állítják össze.
Kovászna megyében keddtől péntekig naponta írnak dolgozatot a végzős középiskolás diákok,
a keddi, román nyelvi vizsgát követően
szerdán, 11-én, magyar nyelvből,
csütörtökön, 12-én, a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (történelem vagy matematika),
pénteken pedig a szaknak megfelelő választott tantárgyból.
Idén 1044 diák készül az érettségire, 753 a magyar tagozaton, 291 román tagozaton.
Tavaly a próbaérettségin a végzősök alig harmadának (30,90 százalékának) sikerült elérni az átmenő 6-os átlagot, a nyári vizsgákig azonban összeszedték magukat a diákok, és Kovászna megye 69,61 százalékos sikerrátát jegyezhetett.
Két halasztás után kihirdettek a jogerős ítéletet a Marosvásárhelyi Ítélőtábla a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A vádlottakat nagyrészt felmentették a vádak alól, részben helyt adva fellebbezéseiknek.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.
Változékony, zivataros időjárásra kell számítani a következő napokban Erdélyben is. Kedden főként a hegyvidéken és az ország középső részén, szerdán pedig ismét többfelé alakulhatnak ki viharok.
Közzétették hétfőn a pótérettségi végleges eredményeit. Az óvások elbírálása után 3,1 százalékponttal 36,9 százalékra nőtt a sikeresen vizsgázók aránya.
Különleges közönségtalálkozók várják a filmkedvelőket Székelyföld több településén: augusztus végén és szeptember elején Törőcsik Franciska is részt vesz a Magyar menyegző című film vetítéseit követő találkozókon.
Az elmúlt 24 órában 24 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 18 személynek nyújtottak segítséget – számolt be hétfő reggel a Facebook-oldalán a Salvamont.
Háromnapos rendkívüli ülésszak kezdődik hétfőn a parlamentben. A szenátus és a képviselőház az országos helyreállítási terv (PNRR) mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges több törvénytervezetet is megvitat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
szóljon hozzá!