
Fotó: Pinti Attila
Háromszéken öt tanintézetben térnek át a kizárólagos távoktatásra, miután több iskolában is koronavírus-fertőzött diákokat regisztráltak.
2020. szeptember 18., 18:442020. szeptember 18., 18:44
Kiss Imre főtanfelügyelő pénteki sajtótájékoztatón arról számolt be, a megyeszékhelyi Puskás Tivadar Szakközépiskolában pénteken lépett érvénybe a vörös forgatókönyv, mert hat diáknál mutatták ki a koronavírust.
A sepsiszentgyörgyi Kálvin téri speciális iskolában egy osztály diákjai maradnak otthon, mert egyik társuk megfertőződött. Az oltszemi elhelyező központban és kisegítő iskolában szintén vörös forgatókönyv lépett életbe, a 40 bentlakó diák közül 16-nál mutatták ki a koronavírus jelenlétét. A dálnoki óvodában és iskolában azért térnek át online oktatásra, mert az egész település vörös besorolást kapott a magas fertőzésszám miatt.
– szögezte le Kiss Imre. Rámutatott, a gyermekvédelmi igazgatóság alárendeltségébe tartozó oltszemi elhelyező központ diákjainál a kéthetente kötelező koronavírusteszt során mutatták ki a fertőzötteket, akik tünetmentesek. Közülük jár egy diák a sepsiszentgyörgyi speciális iskolába, hat a Puskás Tivadar Szakközépiskolába, így kényszerültek további egy osztály és egy tanintézet diákjai távoktatásra.
A közegészségügyi igazgatóság pontosítást kért az egészségügyi minisztériumtól, hogy ilyen helyzetben mi az eljárás. Helyi szinten is elemzik a helyzetet, ám hétfőig, amíg végleges döntés születik, minden érintett lakhelyi elkülönítésben kell maradjon, vagyis nem hagyhatja el otthonát. Az körvonalazódik, hogy feltérképezik a fertőzöttek közvetlen kapcsolatait – diákokat, pedagógusokat, kisegítő személyzetet – és csak ők kerülnek lakhelyi elkülönítésbe, a többiek elhagyhatják otthonukat.
Hétfőtől Sepsiszentgyörgy, Kovászna városa, Sepsibükszád, Uzon, Zágon és Zabola sárga besorolásba kerül a növekvő fertőzések miatt, a tanintézetek áttérnek a hibrid oktatásra: az óvodások, elemisek, végzősök járnak be, a többi osztályok fele bejár, a másik fele távoktatásba vesz részt. A vörös besorolású iskolák esetében marad a kizárólagos online tanítás.
Ezeken a településeken a diákok teljes létszámban visszatérnek az iskolába.
Kiss Imre hangsúlyozta, hosszú távon a hibrid oktatásra kell berendezkedni, ezért fontos, hogy minden osztályteremben legyen webkamera, mikrofon, okostábla, hogy az otthon maradó diákok is bekapcsolódhassanak a tanórákba. Minden megye kapott az oktatási minisztériumtól kétmillió lejt erre, ám a bonyolult eljárás, a kevés beszállító miatt hónapokig is elhúzódhat, amíg a folyamat lezárul.
Amint arról beszámoltunk, a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Főgimnáziumból már csütörtökön hazaküldték a diákokat és a tanárokat.

Vörös forgatókönyv lépett érvénybe csütörtöktől a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Főgimnáziumban. Az oktatás a következő 14 napban kizárólag online zajlik. Az intézkedésre azért volt szükség, mert a tanintézetben három diák és egy tanár is megfertőződött a koronavírussal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
szóljon hozzá!