
Fotó: Pinti Attila
Háromszéken öt tanintézetben térnek át a kizárólagos távoktatásra, miután több iskolában is koronavírus-fertőzött diákokat regisztráltak.
2020. szeptember 18., 18:442020. szeptember 18., 18:44
Kiss Imre főtanfelügyelő pénteki sajtótájékoztatón arról számolt be, a megyeszékhelyi Puskás Tivadar Szakközépiskolában pénteken lépett érvénybe a vörös forgatókönyv, mert hat diáknál mutatták ki a koronavírust.
A sepsiszentgyörgyi Kálvin téri speciális iskolában egy osztály diákjai maradnak otthon, mert egyik társuk megfertőződött. Az oltszemi elhelyező központban és kisegítő iskolában szintén vörös forgatókönyv lépett életbe, a 40 bentlakó diák közül 16-nál mutatták ki a koronavírus jelenlétét. A dálnoki óvodában és iskolában azért térnek át online oktatásra, mert az egész település vörös besorolást kapott a magas fertőzésszám miatt.
– szögezte le Kiss Imre. Rámutatott, a gyermekvédelmi igazgatóság alárendeltségébe tartozó oltszemi elhelyező központ diákjainál a kéthetente kötelező koronavírusteszt során mutatták ki a fertőzötteket, akik tünetmentesek. Közülük jár egy diák a sepsiszentgyörgyi speciális iskolába, hat a Puskás Tivadar Szakközépiskolába, így kényszerültek további egy osztály és egy tanintézet diákjai távoktatásra.
A közegészségügyi igazgatóság pontosítást kért az egészségügyi minisztériumtól, hogy ilyen helyzetben mi az eljárás. Helyi szinten is elemzik a helyzetet, ám hétfőig, amíg végleges döntés születik, minden érintett lakhelyi elkülönítésben kell maradjon, vagyis nem hagyhatja el otthonát. Az körvonalazódik, hogy feltérképezik a fertőzöttek közvetlen kapcsolatait – diákokat, pedagógusokat, kisegítő személyzetet – és csak ők kerülnek lakhelyi elkülönítésbe, a többiek elhagyhatják otthonukat.
Hétfőtől Sepsiszentgyörgy, Kovászna városa, Sepsibükszád, Uzon, Zágon és Zabola sárga besorolásba kerül a növekvő fertőzések miatt, a tanintézetek áttérnek a hibrid oktatásra: az óvodások, elemisek, végzősök járnak be, a többi osztályok fele bejár, a másik fele távoktatásba vesz részt. A vörös besorolású iskolák esetében marad a kizárólagos online tanítás.
Ezeken a településeken a diákok teljes létszámban visszatérnek az iskolába.
Kiss Imre hangsúlyozta, hosszú távon a hibrid oktatásra kell berendezkedni, ezért fontos, hogy minden osztályteremben legyen webkamera, mikrofon, okostábla, hogy az otthon maradó diákok is bekapcsolódhassanak a tanórákba. Minden megye kapott az oktatási minisztériumtól kétmillió lejt erre, ám a bonyolult eljárás, a kevés beszállító miatt hónapokig is elhúzódhat, amíg a folyamat lezárul.
Amint arról beszámoltunk, a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Főgimnáziumból már csütörtökön hazaküldték a diákokat és a tanárokat.

Vörös forgatókönyv lépett érvénybe csütörtöktől a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Főgimnáziumban. Az oktatás a következő 14 napban kizárólag online zajlik. Az intézkedésre azért volt szükség, mert a tanintézetben három diák és egy tanár is megfertőződött a koronavírussal.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!