
Fotó: Pinti Attila
Vörös forgatókönyv lépett érvénybe csütörtöktől a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Főgimnáziumban. Az oktatás a következő 14 napban kizárólag online zajlik. Az intézkedésre azért volt szükség, mert a tanintézetben három diák és egy tanár is megfertőződött a koronavírussal.
2020. szeptember 17., 16:132020. szeptember 17., 16:13
A Kovászna Megyei Tanfelügyelőség közleménye szerint az iskolában három diáknál és egy pedagógusnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést. A három diák különböző osztályokba jár. Az oktatás szeptember 30-ig kizárólag online zajlik, ebben az időszakban az épületben takarítanak és fertőtlenítenek.
A Mikes Kelemen Főgimnázium két osztályában már keddtől kizárólag online zajlott az oktatás, mert egy VI. és egy XII. osztályos diáknál is kimutatták a fertőzést. Csütörtökön egy újabb tizenegyedikes diáknál igazolódott be a fertőzés, így valamennyi diákot „hazaküldték”.
Ágoston László, a Kovászna Megyei Egészségügyi Igazgatóság vezetője lapunknak elmondta, a tanintézet diákjai és pedagógusai lakhelyi elkülönítésbe kerülnek, tehát nem hagyhatják el az otthonukat.
– magyarázta az igazgató. Kérdésünkre rámutatott, a diákok szüleire nem érvényes a tilalom, ők nem kerülnek lakhelyi elkülönítésbe, hiszen nem kerülhettek közvetlen érintkezésbe a fertőzöttekkel, ők csak a „kapcsolat kapcsolatai”. Az iskolából csütörtökön délben hazaküldtek mindenkit, tudomásunk szerint nem kaptak arra vonatkozó útba igazítást, hogy nem hagyhatják el a lakhelyüket, sok diák csak azt tudja, hogy nem kell péntektől iskolába mennie, és két hétig online zajlik az oktatás.
Az oktatási minisztérium csütörtökön délután kiküldött egy közleményt, amelyben arról tájékoztatnak, hogy követik a különböző forgatókönyvek dinamikáját. Az országban 12 981 tanintézetben zajlik zöld forgatókönyv szerint – tehát személyes jelenléttel – az oktatás, 4375 tanintézetben érvényesül a sárga, vagyis a hibrid oktatás, és 300 esetben kizárólag online tanítanak. Értesülésünk szerint Sepsiszentgyörgyön az eddigi zöld forgatókönyv után hétfőtől a sárga lép életbe, tehát áttérnek a város minden tanintézetében a hibrid oktatásra.
Egy 35 éves, gyulafehérvári férfit őrizetbe vettek szerdán, miután a gyanú szerint szexuális kapcsolatot létesített egy 12 éves kislánnyal, akinek eltűnését augusztus 14-én jelentette be édesanyja.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön kiterjesztette az egy nappal korábban kiadott narancssárga jelzésű hőségriasztást, amely így nem 8, hanem 11 megyére érvényes a nap folyamán.
Szent István pontosan tudta, hogy országot alapítani nem egyetlen döntés, nem egyetlen csata, nem egyetlen törvény, országot építeni évek, évtizedek, évszázadok kitartó munkája – mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
Katonai tiszteletadás mellett, Baka András köztársasági elnök, Magyar Péter miniszterelnök és Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnökének jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, csütörtök reggel.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán elmondta, az Európai Bizottság szakértői véleményezték az egységes közalkalmazotti bértörvény tervezetét, és a pénzügyminisztérium és a munkaügyi minisztérium jelenleg dolgozik a javaslatok felülvizsgálatán.
A Tisza-kormány a következő költségvetési évig, 2027. január elsejéig szeretné letisztázni a határon túli magyarságra vonatkozó támogatáspolitikát – vázolta Kollai István magyarságpolitikáért felelős helyettes államtitkár szerda este Kolozsváron.
Visszahívtak a Lidl üzleteiből egy fehérjepudingot, mivel a termékben a gyomor- és bélrendszeri megbetegedéseket okozó Bacillus cereus baktérium jelenlétét mutatták ki – tájékoztatott szerdán az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság.
Augusztus 20-a nemcsak az államalapítás, hanem az egész magyar nemzet ünnepe, országhatároktól függetlenül. Különös nyomatékot kap ott, ahol a település neve, Szent Istvánnak szentelt temploma vagy kápolnája őrzi első királyunk emlékét.
A kormány a közvita lezárása után dönt az országos vizsgák megszervezésére és a tanulók szociális ösztöndíjára vonatkozó oktatási minisztériumi javaslatokról – jelentette ki Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerda este a B1 TV műsorában.
szóljon hozzá!