
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
A háromszéki érettségizők 61,72 százaléka kapta meg az átmenő jegyet, vagyis a vizsgákon megjelent 1105 fiatal közül 682 érte el összesítésben a hatos átlagot és egyenként minden vizsgatantárgyból legalább az ötöst – derül ki az óvások előtti eredményekből.
2021. július 05., 16:532021. július 05., 16:53
2021. július 05., 16:542021. július 05., 16:54
A legnagyobb átlag Kovászna megyében 9,96, a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul Főgimnázium egyik diákja érte el, aki
A legjobb átmenési arányt a bodzafordulói Mircea Eliade Elméleti Líceumban érték el, ahol a 75 érettségiző közül csak egy diák nem kapta meg az átmenő jegyet. A második helyezett a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Elméleti Líceum, ahol 95 százalékos az arány, a 80 végzős közül 76 érettségizett sikeresen. A Székely Mikó Kollégiumban 94,44 százalékos a sikerességi mutató, a 90 vizsgázó közül öt nem kapta meg az átmenő minősítést.

Az oktatási minisztérium közzétette az érettségin elért eredményeket. Országos szinten a vizsgázók 67,8 százaléka átmenőjegyet kapott, ez öt százalékkal nagyobb arány, mint az elmúlt évben. Ehhez képest Székelyföldön országos átlag alatti az átmenési arány.
A Kovászna megyei érettségizők javítottak a tavalyi átlaghoz képest, amikor az óvások előtt 60,89 százalékos volt a sikeresen érettségizők aránya.
346 diáknak nem sikerült az érettségije, és a többség, vagyis 211 diák csak románból nem érte el az ötös átmenő jegyet, a többi vizsgatantárgyból igen.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
Történelmi mélypontra, másodpercenként 1400 köbméterre süllyedt a Duna vízhozama a romániai szakasz belépő pontján, Báziásnál – közölte a román vízügyi hatóság szóvivője szerdán.
Nemzetközi színvonalú gokartpályával gazdagodott Csíkszereda. A Hargita Karting nemcsak a profi versenyzőknek kínál edzési lehetőséget, hanem a családok, a hobbigokartosok és a sportturizmus számára is új élményközpontot jelent.
Hét hónap alatt 359 alkalommal riasztották a Hargita megyei csendőrséget medve jelenléte miatt a településeken, kétszer annyiszor, mint tavaly, ugyanebben a periódusban.
Nicușor Dan államelnök kedd este bejelentette, hogy kihirdetett egy sor, az országos helyreállítási terv kritikus mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges törvényt, valamint ratifikálta a SAFE-megállapodást.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán frissítette a vörös és narancssárga hőségriasztásokat, amelyek az ország legnagyobb részén péntek reggelig érvényesek lesznek.
szóljon hozzá!