
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Több hónapig tartó munkával az illetékes hivatalok újraszámolták az összes romániai nyugdíjat. A méltányosság – ledolgozott évek száma, járulékfizetés stb. – elvét követő szempontok alapján elvégzett újraszámolás eredményeként a járandóság havi összege a nyugdíjasok csaknem 83 százalékánál emelkedett. Háromszéken az arány 4 százalékkal meghaladja az országos átlagot.
2024. szeptember 04., 15:302024. szeptember 04., 15:30
2024. szeptember 04., 16:392024. szeptember 04., 16:39
Akinél csökkent a nyugdíj összege, továbbra is az újraszámolás előtti nyugdíjat kapja majd, tehát a gyakorlatban nem lesz csökkenés. A hátrány ott fog kiütközni, hogy
Kovászna megyében a 44 700 nyugdíjas közül csaknem 39 ezren jól jártak az újraszámolással, a havi nyugdíjuk összege emelkedett 2024. szeptember 1-jétől.
Az újraszámolás előtt a megyében folyósított nyugdíjak átlaga 2089 lejt tett ki, tehát még a 2290 lejes országos átlagot sem érte el.
Az illetékesek azt javasolják, hogy aki elégedetlen az újraszámolás eredményével, az ehhez kapcsolódó panaszaival, észrevételeivel tisztázás érdekében forduljanak a Kovászna Megyei Nyugdíjpénztárhoz.
Az újraszámolás határozatait visszavonni nem lehet, de indokolt esetekben (tárgyi tévedés, igazoló akták benyújtása stb.) a jogos panaszok orvosolhatók. Utolsó lehetőség a bírósági eljárás, de ilyen lépések előtt is előbb a nyugdíjpénztárnál kell felvilágosítást igényelni.
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban. Orbán Viktor úgy értékelte, a kormánypártok egyértelmű vereséget szenvedtek.
Mérgező vörösbarna papsapkagombát árultak a múlt héten a sepsiszentgyörgyi központi piacon, feltehetően a kucsmagombával való hasonlósága miatt. A figyelmeztetés különösen fontos, mert jelenleg mindkét gombafaj szezonja tart.
Csütörtöki ülésén a kormány mintegy 266,7 millió lejt különített el a kormányfőtitkárság költségvetéséből a nemzeti kisebbségek szervezeteinek idei támogatására.
Csütörtöki ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi a pedagógusi álláshelyek meghirdetését és a versenyvizsgák lebonyolítását.
Románia népessége várhatóan körülbelül negyedével (24,3 százalékkal) 14,40 millióra fog csökkeni 2100. január elsejére a 2025. január elsején regisztrált 19,04 millióról – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett legfrissebb demográfiai előrejelzéséből.
Egy elszakított vezeték miatt Kézdivásárhely teljes területén szünetel az ivóvízszolgáltatás csütörtök délután. A szakemberek dolgoznak a hiba javításán, de egyelőre nem tudni, meddig tartanak a munkálatok.
A magánszemélyek 1200 lej, a jogi személyek pedig 5000 lej fölötti adótartozással kerülhetnek fel az úgynevezett „szégyenlistára” – közölte csütörtökön Ioana Dogioiu kormányszóvivő.
Csütörtökön elfogadott határozata szerint mintegy 114 ezer gyógykezelési jegyet biztosít a kormány a nyugdíjasoknak 2026-ban az Országos Nyugdíjpénztáron keresztül.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Vécébe dobott fehérnemű miatt dugult el a szennyvízlefolyó és okozott szennyezést Marosvásárhelyen, a Maroson a napokban.
szóljon hozzá!