
Kézdivásárhelyen 85 fertőzöttet tartanak nyilván
Fotó: Pinti Attila
Kovászna megyében vasárnapra 2,68 ezrelékre csökkent a fertőzöttségi mutató. Szombaton és vasárnap összesen 76 új esetet regisztráltak, szombaton nyolc koronavírus-fertőzéshez köthető elhalálozás került be a nyilvántartásba.
2021. november 21., 15:032021. november 21., 15:03
A sepsiszentgyörgyi és a Kovászna városi kórházban a koronavírus-fertőzötteknek elkülönített ágyak mintegy fele foglalt, viszont az intenzív terápián nincs szabad hely, mind a tizenkét ágyra szükség van a súlyos betegek ellátásához. A vasárnapi adatok szerint Háromszéken 608 aktív eset van, továbbra is a legtöbb Sepsiszentgyörgyön, ahol 177 fertőzöttet tartanak nyilván, az incidencia 2,77 ezrelék.
A fertőzöttségi mutató ennél magasabb Baróton, ahol 42 aktív eset van, de a mutató 4,66 ezrelék. Kézdivásárhelyen, ahol 85 fertőzöttet tartanak nyilván, 4,27 ezrelék az incidencia. A megyében egyetlen településen sem haladja meg az ezer lakosra vetített mutató a 7 ezreléket, tizenkét településen 3-nál magasabb, harminchárom közigazgatási egységben 3 ezreléknél alacsonyabb. Esztelneken és Málnáson egyetlen Sars-CoV-2-vel fertőzött személyt sem regisztráltak. A hétvégén összesen 1129 adag oltást használtak fel, 156 személy kapta meg az első, 416 a második, 421 személy a harmadik dózist. Ugyanakkor 136 személy az egydózisú Johnson&Johnson vakcinát vette fel.
Többen ültek ittasan a kormányhoz húsvét vasárnap Hargita megyében: volt, aki emiatt árokba hajtott, ugyanakkor akadt olyan sofőr is, aki nem elég, hogy ittas volt, jogosítvánnyal sem rendelkezett sőt, autója sem volt bejegyezve.
Hideg időre, erős szélre és vegyes csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely Székelyföld térségét is érinti.
Gördülékenyen zajlik a levélszavazatok átvétele a Csíkszeredai Főkonzulátuson, ahol a választókat hosszabbított nyitvatartással, személyes segítséggel és rugalmas megoldásokkal is segítik, hogy mindenki érvényesen és határidőn belül adhassa le voksát.
Ismét jegyezhetők hétfőtől a Tezaur államkötvények – közölte a pénzügyminisztérium. Az április 6. és május 8. között kibocsátott 1, 3 és 5 éves futamidejű állampapírok évi 6,5, 7 és 7,5 százalékot kamatoznak.
A barcasági Apácán a húsvéti kakaslövés éppúgy része az ünnepnek, mint a szemetelés és kapulopás, a piros tojás és a locsolkodás. A hagyomány világszinten egyedülálló, a jelképes bosszúállással több évszázados sérelemre emlékeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök áldott ünnepeket kívánt a katolikus és protestáns híveknek, akik április 5-én ünneplik a húsvétot.
Románia NATO-hoz vezető útja azon a mély meggyőződésen alapult, hogy az ország a demokrácia, a szabadság és a jogállamiság közösségéhez akar tartozni – üzente vasárnap Nicușor Dan a szövetség alapító okirata aláírásának 77. évfordulója alkalmából.
XVI. Leó pápa húsvétvasárnapi beszédében bejelentette, hogy április 11-re imavirrasztást hirdet meg a békéért. A pápa mindenkit arra szólított fel, csatlakozzon az imához.
A levélben szavazó választópolgárok, akik nem kapták meg postai úton a levélcsomagjukat, hétfőtől személyesen kérhetik annak pótlását a külképviseleteken vagy országgyűlési egyéni választókerületi választási irodákban.
Tizennyolc éves, ittasan vezető sofőrt is lekapcsoltak a Hargita megyei rendőrök a húsvéti ünnepek során.