
Fotó: Kovászna Megye Tanácsa
Háromszéken a Kovászna megyei Út és Híd Rt. biztosítja ebben az évben is a megyei utak téli karbantartását. A megyei önkormányzat alárendeltségébe tartozó vállalat a téli hónapok alatt Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen, Baróton és Bodzafordulón működtet hóeltakarítási bázist, innen indítják a gépeket, amikor az időjárás megköveteli.
2023. november 13., 18:102023. november 13., 18:10
„Több éve a Kovászna megyei Út és Híd Rt. biztosítja a téli karbantartást a megyei utakon, nem voltak fennakadásaink, bízunk benne, hogy idén is így lesz.
ennek megfelelően a közel 250 kilométernyi megyei út téli karbantartásának becsült értéke 11,2 millió lej. A vállalat alkalmazottai folyamatos készenlétet biztosítanak,
– tájékoztatott Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
Háromszéken egyetlen olyan megyei útszakasz van, amelyet le kell zárni a téli hónapokban: a DJ121A megyei út Kőröspatak és Középajta közötti szakaszán, a Vadas-tetőn novembertől márciusig tilos a közlekedés.
Őrizetbe vették csütörtökön András volt yorki herceget, a brit uralkodó öccsét közfeladatot ellátó személy által elkövetett kötelezettségszegés gyanújával.
A vizes hó súlya miatt leszakadt ágak és kidőlt fák többnyire az áramellátásban okoztak üzemzavarokat Hargita megyében, de rövid ideig a közlekedést is akadályozta egy útra dőlt fa.
Románia már nem pusztán tranzitország a kábítószer-kereskedelemben, hanem egyre inkább célországgá és fogyasztói piaccá vált – derül ki a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) 2025-ös tevékenységi beszámolójából.
Március 16-áig várják a jelöléseket lakosságtól a város 2026-os Pro Urbe díjára Kézdivásárhelyen.
Az elmúlt napok szélsőséges időjárása 23 megyében, 172 településen és a fővárosban is jelentős károkat okozott, az időjárási helyzet ráadásul nem javul: az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb figyelmeztetést adott ki.
Tavaly a nyers adatok szerint 8 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában 2024-hez képest – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nem fognak csökkenni a katonai nyugdíjak, mint ahogyan a katonák fizetése és egyéb juttatásaik sem – jelentette ki szerda este Radu Miruță védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő részt vesz Washingtonban a Donald Trump amerikai elnök szevezte Béketanács első ülésén, csütörtökön. Románia megfigyelőként lesz jelen az egyeztetésen.
A fertőző felső légúti megbetegedések összesített száma is csökkent Hargita megyében, de ezen belül az influenzás esetek számában még egyértelműbb visszaesés tapasztalható. A szövődményes, azaz tüdőgyulladás-esetek száma viszont nőtt.
A központi állami intézmények személyi kiadásainak tízszázalékos csökkentését írja elő a közigazgatási reformról szóló sürgősségirendelet-tervezet, amelyet a koalíció által jóváhagyott formában bocsátott szerdán közvitára a fejlesztési minisztérium.
szóljon hozzá!