
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kovászna megyében az elmúlt 24 órában nem mutattak ki koronavírus-fertőzést, igaz, ebben az időszakban tesztet sem végeztek, tájékoztat hétfőn a prefektúra. Ugyanakkor 21 fertőzöttet gyógyultnak nyilvánítottak.
2021. február 15., 19:472021. február 15., 19:47
Intézményes karanténban 109 személy tartózkodik, további 280 esetben elrendelték a lakhelyi elkülönítést. Az ellenőrzések során szigorúan bírságoltak, 40 személyt értek tetten, hogy nem viselték a védőmaszkot, volt akit csak figyelmeztetésbe részesítettek, de így is a pénzbírságok összértéke 10 500 lej.
Kovászna megyében a 14 napra számolt fertőzöttségi mutató 0,57 százalék, az incidencia egyetlen településen sem haladja meg a 3 ezreléket. Öt településen a mutató 1,5-3 ezrelék között van, tizenöt településen 1,5 ezrelék alatt, és 105 településen nem mutattak ki koronavírus-fertőzést.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
Rosszindulatú daganatos betegséggel küzd Ákos. Az 58 éves énekes közleményben tudatta, hogy idén tavasszal egy rutinvizsgálat során pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak nála. A szükséges műtéten már átesett, állapota stabil, jelenleg otthon lábadozik.
Július elsejével életbe lépett a 150 eurónál kisebb értékű, unión kívülről érkező e-kereskedelmi csomagokra vonatkozó vámmentesség eltörlését előíró jogszabály.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
szóljon hozzá!