
Fotó: Kátai Jocó
Tavaly októberben a képviselőház megszavazta azt a jogszabálytervezetet, amely szerint 2025 a gyermekek éve lesz. Az országos projekthez a Háromszék Táncszínház is csatlakozik, mutatjuk az idei programokat.
2025. február 08., 19:172025. február 08., 19:17
A Háromszék Táncszínház fontosnak tartja az utánpótlás nevelését, oktatását, a hagyományok továbbvitelét, a legfiatalabb generáció érzékenyítését a néptánc és a népzene iránt. Ebben az évben még több gyerek számára szeretnék hozzáférhetővé tenni programjaikat.
A társulat idén még többször és több helyen játssza a Lúdas Matyi mese-musicalt, márciusban Gyergyóditróba, Gyergyóremetére és Gyergyóújfaluba látogatnak el. Zenekaruk ugyanakkor idén is szervez hangszerbemutatókat, ahol a gyerekek megismerkedhetnek a hegedűvel, brácsával, nagybőgővel és cimbalommal.
A legkisebbek számára egy Tiszán innen, Dunán túl című folklórműsorral kedveskednek, amelyet Sepsiszentgyörgyön kívül több településen is játszanak, szervezett diákelőadás keretében „házhoz szállítva” a kulturális élményt a vidéki iskolások számára.
A társulat vendégprodukcióknak is helyet biztosít a Háromszék Táncstúdióban. Februárban a kézdivásárhelyi Udvartér Színház, márciusban pedig a Maros Művészegyüttes lép színpadra. Az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvánnyal és a Lajtha László Alapítvánnyal karöltve ifjúsági táncház is indul Sepsiszentgyörgyön, amely az 5–8. osztályos diákoknak biztosít havonta néptáncos tevékenységet.
A legtöbben belgyógyászati problémák miatt kértek orvosi segítséget a karácsonyi napokban a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban, de jócskán voltak gyermekgyógyászati, ortopédiai és neurológiai esetek is.
A hulladék elszállításáért is többet kell majd fizetni januártól Háromszéken. Megtudtuk az áremelés mértékét a TEGA Rt-nél.
Mobilcsapatot hoz létre a háromszéki szociális ellátási és gyermekvédelmi igazgatóság azzal a céllal, hogy hatékonyabban válaszoljon az elhanyagolt, bántalmazott gyerekekről szóló bejelentésekre. A szolgáltatást a 119-es hívószámmal kapcsolják össze.
Bár az utcafelásások, ideiglenes forgalomkorlátozások, az ivóvíz-szolgáltatás akadozása idén okozott bosszúságot Kovászna város lakóinak, az mindenképp jó hír, több mint háromszáz új háztartás csatlakozhat a vízhálózathoz.
Az ünnepi időszak idején megnő a tűzesetek és más veszélyhelyzetek kockázata, ezért a Kovászna megyei katasztrófavédelem a szálláshelyeken és az otthoni karácsonyi díszítés során betartandó legfontosabb biztonsági szabályokra hívja fel a figyelmet.
A Székely Mikó Kollégium és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum öt diákjának teljesítményét díjazta Sepsiszentgyörgy városi tanácsa karácsony előtti utolsó ülésén. Antal Árpád polgármester a tanácsülés végén röviden értékelte az idei évet is.
Az összehangolt munkának köszönhetően a korábbinál gyorsabban tudtak beavatkozni a tavaszi árvízkor, a hosszú távú cél azonban a megelőzés lenne. Kovászna megye prefektusa ezért megvalósíthatósági tanulmány elkészítését kéri a vízügyi igazgatóságtól.
Több bűncselekmény miatt is elfogatóparancs volt érvényben a férfi ellen, aki autójával védőkorlátnak ütközött Kézdisárfalván. A fiatalember alkohol hatása alatt, jogosítvány nélkül vezetett, és miután balesetezett, elmenekült a helyszínről.
Filmvetítéssel egybekötött jótékonysági estet szervez a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ és a Pittyes 2-es és Gyufa december 23-án 16 és 18 órától az intézmény nagytermében. A cél: segíteni egy hallássérült kisfiún és édesapján.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. A forgalom sokáig állt a baleset miatt.
szóljon hozzá!