
Tavaly dr. Borcsa János kapta a Pro Urbe-díjat. Most újra lehet jelölni
Fotó: Borbély Fanni
Kézdivásárhely önkormányzata 2007 óta adományoz Pro Urbe-díjakat; volt olyan év, amikor három személy is megkapta. A városháza felhívása értelmében most újra lehet jelölést tenni az idei kitüntetés célszemélyére.
2025. február 17., 13:572025. február 17., 13:57
2007 óta tizenhárom személyt tüntettek Pro Urbe-díjjal Kézdivásárhelyen, tavaly dr. Borcsa János közíró, irodalomkritikus, helytörténész részesült ebben az elismerésben. Az önkormányzat most újra keresi azt a személyt, aki 2025-ben kiérdemli a rangos kitüntetést.
A Pro Urbe-díjat a március 17-én 15 óráig befutó javaslatokat elbíráló helyi önkormányzati képviselő-testület ítéli oda bármely kézdivásárhelyi vagy Kézdivásárhelyen élő személynek, aki tevékenységével hozzájárult a város hírnevének öregbítéséhez. Jelölni csak a 70. életévét betöltött, élő személyt lehet.
A jelölésnek számos feltétele van, az iratcsomót a javaslattal a polgármesteri hivatal iktatójába kell letenni, vagy elküldeni a presskezdi@gmail.com e-mail-címre. Tartalmaznia kell egy kifejtést, amelyben a jelölő megindokolja javaslatát; egy ajánlást magyar és román nyelven, amelyet legalább három másik személy aláírásával támogat; továbbá minden olyan dokumentumot, amit a jelölő fontosnak tart leadni indoklása alátámasztásához. A döntést követően a díjat Kézdivásárhely polgármestere rendkívüli tanácsülésen adja át a városnapok keretében, 2025. június 28-án, szombaton.
Jelentős támogatást nyert hivatalainak digitalizálására tizenkét háromszéki önkormányzat, közöttük két város: Kézdivásárhely és Barót. A polgármesteri hivatalok mobilalkalmazásokkal és mesterséges intelligenciával gyorsítják fel az ügyintézést.
Vízkimaradás lesz Kézdivásárhely teljes területén vasárnap, ugyanis megsérült a város egyik fővezetéke – olvasható a Hydrokov tájékoztatásában.
A kézdivásárhelyi diáknapozókat ért éles kritikák miatt különösen nagy figyelem irányul a háromszéki középiskolásokra. Az idei évben a megyei tanács is a diákokra fókuszál, és igényre szabott programokkal nyújt támogatást, útmutatást a fiataloknak.
Rettegésben tartja a kommandóiakat egy anyamedve, amely egy ideje bejár a faluba elválasztás előtt álló bocsaival. A nagyvad a temetőben egy házaspárt ijesztett meg, majd egy gazdához tört be, elpusztított egy juhot, és egy fiatalra is majdnem rátámadt.
Évente visszatérő probléma, hogy a Sepsiszentgyörgyhöz tartozó Szotyorban reggelente és esténként „hörögnek” a vízcsapok. A falubeliek felháborodása határtalan.
Fogyatékkal élő felnőttek számára keresnek hivatásos személyi gondozókat Kovászna megyében. Az álláshirdetésre eddig mindössze egyetlen személy jelentkezett, pedig 15-20 gondozó alkalmazására is lehetőség lenne.
Autóbaleset miatt teljes útzárat rendeltek el a 11-es országút Kézdivásárhely és Ónfalva (Onești) közötti szakaszán, Bereck kijáratánál.
Egy súlyos eset árnyékolja be az amúgy a szokásoknál csendesebb és visszafogottabb Szent György Napok rendezvénysorozatát: két őrkői kamasz késsel kényszerített egy csoport gyereket arra, hogy pénzt adjanak nekik. A rendőrség elfogta a két kamaszt.
A Művészeti Népiskola és a Kovászna Megyei Művelődési Központ összevonásával egy tető alá kerül a közművelődés és a művészeti oktatás. A vezetők szerint a szervezeti struktúra átalakul, de a jól ismert rendezvények és programok megmaradnak.
Leleplezték Petőfi Sándor egész alakos szobrát a róla elnevezett sepsiszentgyörgyi parkban. Az eredeti terveket a lakossági visszajelzések és szakmai viták után módosították, hogy az eredmény egy hitelesebb, a közösség által is elfogadottabb alak legyen.
szóljon hozzá!