
Több pénzből gazdálkozik idén Barót önkormányzata, de a kiadásaik is nőttek. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Barót idén 6,37 százalékkal több pénzből gazdálkodhat, mint az elmúlt esztendőben, kiadásai pedig 1,63 százalékkal nőnek – szerdai ülésén a város önkormányzati képviselő-testülete elfogadta a település költségvetését a 2023-as évre.
2023. február 01., 19:022023. február 01., 19:02
A tanácsosok egyebek mellett rábólintottak az önkormányzati képviselők fogadóóráinak a programjára, illetve meghatározták a gyűléspénz értékét és odaítélési feltételeit. Eszerint
Elfogadták azt a határozattervezetet is, melynek értelmében az önkormányzat negyedévenként közzéteszi honlapján az adóhátralékkal rendelkező, illetve a tartozásaikat teljes egészében törlesztő jogi személyek listáját.
Benedek-Huszár János polgármester ismertetéséből kiderült,
Itt jegyezte meg, hogy a költségvetés összeállításánál prioritást jelentett az alárendelt intézmények működésének biztosítása. Noha több olyan költségtípus van, amelyeket az utolsó negyedévre nem tudtak betervezni forráshiány miatt, ezek egy részét vélhetően nem kell majd előteremtsék. Másrészt viszont, ahogy tavaly is több rendben kiegészítették a büdzsét saját forrásból, vagy a megyei tanácstól, illetve az államtól kapott költségvetés-kiegészítéssel, a polgármester úgy véli, alkalom adódik előteremteni az egyelőre be nem tervezett, szükséges összegeket.
Az önkormányzati képviselők egy ellenszavazattal fogadták el a költségvetést.
Sárga jelzésű időjárási figyelmeztetéseket adott ki keddre és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), légköri instabilitás, megerősödő szél és viharok miatt.
Az elmúlt években a marosvásárhelyi állatkert vezetősége a Bernády György polgármester korából származó faragott burkolóköveket és szegélyköveket összegyűjtötte és megőrizte, most pedig visszaadja őket.
Közzétették kedden a nyári érettségi vizsga eredményeit.
Meghalt egy Maros megyébe áthelyezett gondozott azok közül, akiket a Bihar megyei menhelybotrány nyomán helyeztek el más szociális központokban – közölte bejegyzésében Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
A magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautóprogramot változatlan formában indítják el, 300 millió lejes költségvetéssel – jelentette be hétfőn a környezetvédelmi minisztérium.
Iratok nélkül érkeztek Maros megyébe azok a gondozottak, akik korábban Bihar megyei szociális intézményekben éltek. A szakigazgatóság szakemberei próbálják kideríteni, hogy honnan származnak és milyen betegségeik vannak.
Az Európai Unióban 1,9 százalékkal, az euróövezetben 1,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom májusban az előző év azonos időszakához képest, Romániában viszont csökkent a lakossági fogyasztás.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
szóljon hozzá!