
Fotó: Kovászna Megyei Prefektúra
Átmenetileg szünetel a vasúti közlekedés a Kovászna megyei Málnásfürdő és Sepsibükszád között, miután hétfőn reggel kisiklott egy vonat.
2025. február 17., 10:162025. február 17., 10:16
2025. február 17., 11:452025. február 17., 11:45
A vasúti infrastruktúra-kezelő tájékoztatása szerint reggel 8 óra 20 perc körül történt az incidens a Maroshévíz és Brassó vonalon közlekedő vonattal Málnásfürdő és Sepsibükszád között. Az Agerpres hírügynökség a CFR tájékoztatására hivatkozva azt írta, hogy a vasúttársaság Brassó területi igazgatóságának munkatársai
A baleset a Brassó és Érmihályfalva között közlekedő vonatot is érinti, amely reggel háromnegyed kilenctől a sepsiszentgyörgyi állomáson vesztegel a probléma helyreállításáig.
Fotó: Kovászna Megyei Prefektúra
Körülbelül negyvenöt ember volt azon a vonaton, amelynek egyik vagonja hétfőn reggel negyed kilenckor kisiklott Sepsibükszád és Málnás között. A Maroshévízről Brassóba tartó vasúti szerelvényen senki sem sérült meg, és nem is regisztráltak hívást az esettel kapcsolatban a 112-n – tájékoztatott a Kovászna megyei prefektúra.
A kocsikban egyébként működik a fűtés, a legfrissebb információk szerint a vonaton harmincegyen tartózkodnak, köztük négy gyerek és egy csecsemő. A Brassói Regionális Vasúti Igazgatóság autóbuszt küldött az utasokért.
A szakemberek dolgoznak azon, hogy a kisiklott vagont a sínre emeljék. Sepsiszentgyörgy és Csíkszereda között leállt a vasúti közlekedés. A vasúti rendőrség vizsgálja a baleset okait, a katasztrófavédelem egységei biztosítják a helyszínt.
Fotó: Kovászna Megyei Prefektúra
Az ünnepi időszak idején megnő a tűzesetek és más veszélyhelyzetek kockázata, ezért a Kovászna megyei katasztrófavédelem a szálláshelyeken és az otthoni karácsonyi díszítés során betartandó legfontosabb biztonsági szabályokra hívja fel a figyelmet.
A Székely Mikó Kollégium és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum öt diákjának teljesítményét díjazta Sepsiszentgyörgy városi tanácsa karácsony előtti utolsó ülésén. Antal Árpád polgármester a tanácsülés végén röviden értékelte az idei évet is.
Az összehangolt munkának köszönhetően a korábbinál gyorsabban tudtak beavatkozni a tavaszi árvízkor, a hosszú távú cél azonban a megelőzés lenne. Kovászna megye prefektusa ezért megvalósíthatósági tanulmány elkészítését kéri a vízügyi igazgatóságtól.
Több bűncselekmény miatt is elfogatóparancs volt érvényben a férfi ellen, aki autójával védőkorlátnak ütközött Kézdisárfalván. A fiatalember alkohol hatása alatt, jogosítvány nélkül vezetett, és miután balesetezett, elmenekült a helyszínről.
Filmvetítéssel egybekötött jótékonysági estet szervez a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ és a Pittyes 2-es és Gyufa december 23-án 16 és 18 órától az intézmény nagytermében. A cél: segíteni egy hallássérült kisfiún és édesapján.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. A forgalom sokáig állt a baleset miatt.
Ünnepi műsorral fűzte össze a 2025-ös esztendő utolsó soros ülését Kovászna Megye Tanácsa. A Székely Nemzeti Múzeumban tartott tanácsülésen több fontos döntés született, emellett külön figyelmet szenteltek az idei év kiemelt szereplőinek: a gyerekeknek.
Bemutatják Jánó Mihály legújabb kötetét a kézdivásárhelyi Kosztándi Művészeti Galériában pénteken, 19 órától.
A sepsiszentgyörgyi kisKÖDMÖN együttes bemutatja különleges adventi műsorát egyedi népies hangszerelésben, több székelyföldi városban is, a karácsonyt megelőző napokban.
A sportlétesítmény alapozási munkálatait pár hónap múlva befejezik, nemsokára látványosabb szakaszba ér az építkezés. Sepsiszentgyörgy új jégcsarnoka stratégiai beruházásnak számít, építését nem veszélyeztetik a megszorítások.
szóljon hozzá!