
Hátrányos helyzetű bölcsődések és óvodások kerülnek középpontba
Fotó: Haáz Vince
Nehéz sorsú bölcsődés és óvodás korú gyerekek fejlesztését célzó uniós pályázathoz csatlakozik partnerként Kovászna Megye Tanácsa. A képviselő-testület ezenkívül elektromos iskolabuszokról, speciális oktatásról is döntött pénteki ülésén.
2024. december 20., 18:392024. december 20., 18:39
A pályázat felhívja a figyelmet az iskola előtti oktatás fontosságára, ugyanakkor segít az iskolához szükséges készségek elsajátításában. A Kovászna Megyei Tanfelügyelőség pályázatában 35 oktatási intézmény vesz részt, Háromszéken 454 kis- és középcsoportos kisgyerek részesül foglalkozásban, 278 felnőtt pedig tanácsadásban.
„Az a fő célunk, hogy játékosan, de szakszerűen felkészítsük a gyerekeket az iskolára, szociális készségeiket fejlesszük. A szülők iskolájával a felnőttek kapnak tanácsadást, megismertetve velük, hogy miért fontos az óvodai oktatás.
– ismertette Kiss Imre főtanfelügyelő, megyei tanácsos a péntek délutáni online tanácsülés alkalmával.
A Gyerek vagyok, értékes felnőtté akarok válni címet viselő pályázat értéke több mint hétmillió lej, futamideje negyven hónap. A projektet az EU Oktatási és Foglalkoztatási Programjából (PEO) finanszírozzák.
Ugyancsak az oktatás minőségének javításához kötődik az a tanácshatározat, amellyel a megye közvagyonába vettek nyolc 8+1 férőhelyes elektromos iskolabuszt. „Az elkövetkezőkben Kökös, Gidófalva, Mikóújfalu, Maksa, Nagybacon, Sepsiszentgyörgy, Zabola és a sepsiszentgyörgyi Speciális Iskola fogja használatba venni ezeket a járműveket” – ismertette Jakab Barna István megyei tanácsos. A megye 35 helyi önkormányzattal közösen pályázott, összesen 36 iskolabuszra. Ebből tizenkilenc 16+1 férőhelyes buszt már korábban sikerült átadni.
Újabb elektromos iskolabuszokat adhatnak át a vidékieknek
Fotó: Kovászna Megye Tanácsa
A tanácsülésen elfogadták továbbá a 2025-–2026-os tanévre vonatkozó speciális iskolahálózatot, ennek megfelelően a megyében a sepsiszentgyörgyi Speciális Iskolában és a Puskás Tivadar Technológiai Líceumban zajlik speciális tanrend szerinti oktatás fiataloknak.
Csaknem 1,3 millió lej értékben bírságolt júniusban a Kovászna Megyei Környezetőrség, többek között szabálytalan hulladéktárolás, porszennyezés és adminisztratív hiányosságok miatt. Van cég, amelynél szinte minden évben találnak hiányosságot az ellenőrök.
Fejlesztési munkálatok miatt nyomásingadozásra kell számítani az ivóvízhálózaton Sepsiszentgyörgyön és több sepsiszéki településen szerdán – tájékoztat a Kovászna megyei Hydrokov vízszolgáltató.
Egy háromszéki sértett 18 500 lejt utalt át csalóknak, akik banki ügyintézőknek adták ki magukat, de a rendőrség gyors intézkedésének köszönhetően a teljes összeget sikerült visszaszerezni.
A rendőrség 24 órára őrizetbe vett egy 30 éves, gelencei férfit, akit fenyegetéssel, rongálással, ittas, illetve jogosítvány nélküli járművezetéssel, valamint forgalomba be nem jegyzett jármű közúti használatával gyanúsítanak.
A háromszéki diákok mostantól biztonságosabban, kényelmesebben és környezetkímélőbben járhatnak iskolába. Kovászna Megye Tanácsa ugyanis pályázat révén 36 elektromos iskolabuszt szerzett be 35 helyi önkormányzat tanintézményei számára.
Közel negyven jogosítványt és több mint húsz forgalmi engedélyt tartottak vissza a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai hétvégén egy nagyszabású akció részeként. Akadt olyan is, aki ittasan, jogosítvány nélkül vezetett.
Uzon községben esett le elektromos rolleréről vasárnap este egy 64 éves férfi, aki sérülései miatt kórházba ment, ám az oda kiérkező rendőrök így is elvégezték nála az alkoholtesztet – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Játékermek zártak be Sepsiszentgyörgyön, miután tavasszal életbe lépett az a helyi önkormányzati döntés, amely kitiltja ezeket a lakóövezetekből.
Egy 19 éves fiatal nő sérült meg abban a közúti balesetben, amely pénteken délután történt a 11-es országúton, Ojtoz közelében.
Két autó ütközött össze pénteken délután a 11-es országút Ojtoz környéki szakaszán, így jelenleg csak egy sávon közlekedhetnek az autók – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!