
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Gyermekpornográfia bűncselekménye miatt folyik nyomozás egy Kovászna megyei, katonai szolgálatot teljesítő férfi ellen. A gyanúsítottnál több mint 2400, kiskorúakról készült fotót és videót találtak a nyomozás során.
2025. február 08., 12:502025. február 08., 12:50
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) Kovászna megyei kirendeltsége február 6-án vette 24 órás őrizetbe az aktív katonai szolgálatot teljesítő gyanúsítottat.
A nyomozás során megállapították, hogy a 38 éves férfi 2018 és 2024 decembere között több olyan pornográf fotó- és videóanyagot birtokolt és terjesztett, amelyeken kiskorú áldozatok szerepeltek. A hatóságok több mint 2400 felvételt találtak a vádlottnál, közöttük olyanokat is, amelyek 3 és 5 év közötti gyerekeket ábrázoltak.
A kolozsvári katonai törvényszék február 7-én elrendelte a gyanúsított harmincnapos előzetes letartóztatását.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház idei éve az elkezdett korszerűsítések lezárásáról, finomhangolásról, ötletelésről szól. Terveik között szerepel a régi kórházépület felújítása és a leendő egészségügyi komplexum projektjének elindítása is.
Egy személyautó és egy tehergépkocsi ütközött össze csütörtök este fél tízkor Bereck közelében.
Több olyan határozattervezet is a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület csütörtöki ülésének napirendjére került, amely a kormányzati megszorítások helyi hatásait tükrözi. A tervezést azonban nem adta, nem adhatja fel a város.
A kiszámíthatóság érdekében 2028-ig befagyasztják a vállalkozások épület- és területadóját Sepsiszentgyörgyön, ugyanakkor folytatják a de minimis támogatási programot is, amelynek révén a cégek visszaigényelhetik a befizetett helyi adó egy részét.
Két évben belül szobrot állítanak Mihai Eminescunak Sepsiszentgyörgyön – jelentette be Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Kovászna megyei elnöke közös szerdai sajtótájékoztatójukon.
Néhány hónap leforgása alatt hatalmas épületek nőttek ki a földből Sepiszentgyörgy leendő egyetemi kampuszának területén. Tonk Mártont, a Sapientia EMTE rektorát faggattuk a munkálatok előrehaladtáról, a képzési kínálat bővítésének lehetőségéről.
Drasztikus bírságokat helyezett kilátásba a TEGA köztisztasági vállalat az építkezési törmeléket a háztartási hulladéknak szánt digitalizált ökoszigetekbe dobók számára. A szabálytalankodó sepsiszentgyörgyiek zsebe akár 3000 lejjel is bánhatja.
Harmincegy iskolai bűncselekményt tartottak számon, ezek többsége verekedés volt, súlyos következmények nélkül – összegezték a minap lezárult tanév iskolai biztonsági tapasztalatait Kovászna megyében.
Megkezdődött a kézdivásárhelyi Kanta utca régóta várt felújítása. A munkálatok miatt ideiglenesen módosult a közlekedési rend: egyes szakaszokon egyirányúsították a forgalmat, több utcában pedig korlátozták a kanyarodási lehetőségeket.
Kilőttek egy medvét Sepsiszentgyörgyön a Farm utcában vasárnap este, egy másik kószáló nagyvadnak pedig csapdát helyeztek ki az Oltmező utcában.
szóljon hozzá!