
Fotó: Beliczay László
Lakótelepekre, városbejáratokhoz, parkokba, parkolókba is kerül térfigyelő kamera Székelyudvarhelyen. A 355 különböző típusú térfigyelő kamera révén növekedhet majd a közbiztonság, csökkenhet a bűncselekmények száma, és bizonyára a cserbenhagyásos eseteket is hatékonyabban tudják majd megoldani a hatóságok.
2024. május 26., 11:372024. május 26., 11:37
Még februárban jelentette be a székelyudvarhelyi városháza, hogy aláírták a tervezési és kivitelezési szerződést, így nőni fog a térfigyelő kamerák száma a város területén.
A kivitelezési szerződést megkötő cég a különböző típusú kamerák beszerzését bonyolítja jelenleg, közben pedig a tervezés is zajlik – tudtuk meg Zörgő Noémitől, a városháza sajtóreferensétől. A háttérmunkáról elmondta, hogy folyamatban van a rendszer kivitelezéséhez szükséges különböző szakhatósági engedélyek beszerzése, illetve ezzel párhuzamosan
Jelenleg 140 telekkönyvet kellett kikérniük azokhoz az oszlopokhoz, amelyek közterületen állnak, emellett pedig vannak olyanok is, amelyekhez a területtulajdonosok beleegyezésére van szükség – részletezte a szóvivő. A beleegyezések és az építési engedélyt követően kezdődhet majd a kamerák felszerelése.
Összesen 355, más-más típusú térfigyelő kamerát fognak elhelyezni Székelyudvarhely különböző pontjaira, ezek egységesen a helyi rendőrséghez lesznek irányítva. A kameraelhelyezések előtanulmányában nagy szerepet vállalt a helyi rendőrség, de az állami rendőrség véleményezését is figyelembe vették.
– tudtuk meg László Szabolcstól, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség igazgatójától. Hozzátette, a lakószövetségek együttműködésére is szükség volt, meghallgatták bejelentéseiket, észrevételeit, kéréseiket, és a tervezés során figyelembe vették a lakók meglátásait is.
– mondta a helyi rendőrség vezetője. Hozzátette, hogy bűncselekmény esetén, akár autók megrongálásáról, akár gyanús személyek azonosításáról legyen szó, könnyebb lesz megoldani.
Elmondása alapján Székelyudvarhely a biztonságos városok közé tartozik, ahol az elmúlt évtizedben a bűncselekmények száma visszaesett, azonban
A közterületet figyelő kamerarendszer felvételeit a helyi rendőrség munkatársai fogják kezelni. Az intézményvezető rámutatott arra, hogy visszaélésektől nem kell tartani, hiszen
Továbbá jelenleg is figyelik élőben a kamerák felvételeit, és rögtön tudnak reagálni, például reggelente a városközponti zónákban, vagy az aszfaltozási munkálatok miatti torlódásoknál, és a jövőben is figyelni fogják a felvételeket.
Mint László Szabolcs elmondta, a kamerarendszer kiépülésével remélhetőleg megelőző ereje is lesz, hiszen aki kárt tenne, bűncselekményt követne el, az kétszer is meggondolja majd a szándékát.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
4 hozzászólás