
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A vasárnapi, visszafogott tesztelés miatt Maros megyében hétfőn csak 60 új koronavírusos esetet azonosítottak, de a hétvégi számadatok – pénteken 98, szombaton 123 új eset – azt vetítik előre, hogy hamarosan sárga besorolás alá kerülhet Marosvásárhely.
2021. szeptember 27., 15:502021. szeptember 27., 15:50
A közegészségügyi igazgatóság által hétfőn közzétett, de vasárnapi adatokat tartalmazó besorolása szerint Marosvásárhelyen a fertőzöttségi mutató 1,92 ezrelék volt, ez számokban 282 koronavírus-fertőzöttet jelent az elmúlt 14 napra vetítve. Két ezreléknél lép át egy település a sárga besorolásba, azonban ez egyelőre nem jelent megszorításokat.
Az iskolák 6 ezreléknél térnek át az online oktatásra, ez Marosvásárhely esetében azt jelenti, hogy csaknem ezer aktív beteg kell legyen két hét alatt. Erre korábban még nem volt példa.
Jelenleg Maros megyében Zágor van piros besorolásban 4,57 ezrelékes fertőzöttséggel, és 9 olyan közigazgatási egység van, amely sárga jelzéssel illetett a jegyzékben, többek között Segesvár, ahol 82 és Dicsőszentmárton, ahol 51 aktív fertőzött van.
A Maros Megyei Prefektúra által hétfőn kora délután közölt adatok szerint a megyében az elmúlt 24 órában 60 új koronavírussal fertőzött személyt azonosítottak, ezzel a járvány kezdete óta 25 394-re nőtt a megbetegedések száma. Jelenleg kórházban 149 személyt kezelnek, otthoni karanténban van 1127-en vannak. Az elmúlt 24 órában egy személy elhalálozását hozták összefüggésbe a koronavírusos megbetegedéssel.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
A vakációs utalványok értékének csökkenése és a vásárlóerő csökkenése egyelőre némileg visszafogta a június 1-jei hosszú hétvégére érvényes foglalásokat.
Lakóháznál csaptak fel a lángok a maroskeresztúri Patak utcában, fennáll a veszélye, hogy egy szomszédos lakóépületre is átterjednek a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Lakóház gyúlt ki Gyulas főutcájában hétfőn délelőtt, a lángok több épületre is átterjedtek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Elkezdődött hétfőn az óvodai beiratkozások első szakasza.
Medvék jelenlétére figyelmeztetett a Ro-Alert riasztórendszer hétfőre virradóra több udvarhelyszéki és gyergyószéki településen – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
A határrendészek és a hegyimentők megmentettek vasárnap egy ukrán fiatalembert, aki a Máramarosi-havasokon keresztül lépte át a határt, és bevallása szerint egy hétig bolyongott a hegyekben.
szóljon hozzá!