
Kövezett úton lehet majd eljutni a szarkakői legelőre
Fotó: Beliczay László
Mintegy háromszáz hektárnyi mezőgazdasági terület megközelíthetősége válik egyszerűbbé, miután két mezei utat is felújíttat Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala. Már meg is kötötték a szükséges szerződést a kivitelezővel.
2022. június 23., 11:272022. június 23., 11:27
Közel 1,7 millió lejt fordít összesen 4,9 kilométernyi út felújítására Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala – olvasható az intézmény közleményében. A projekt részeként két út esetében végeznek korszerűsítést:
egyik a Móricz Zsigmond és a Szentjános utcák kereszteződésétől;
a másik a Keresztvápa utcától vezet a szarkakői legelő irányába.
Zörgő Noémi, a hivatal szóvivője lapunknak elmondta, hogy intézményük már megkötötte a szerződést a kivitelezés érdekében egy székelyföldi vállalkozóval, ugyanakkor a korszerűsítést helyi forrásokból fogják finanszírozni. A tervek szerint kövezett utakat alakítanak ki, és betonsáncokat is terveztek.
Az intézmény kommünikéjéből az is kiderül, hogy
A mezei utak rendbetételét nagyon fontosnak tartják, hiszen több helyen benőtte azokat a gaz, így használhatatlanná váltak. Ennek következménye, hogy sok esetben magánterületeken járnak át a gazdák, kárt okozva a földtulajdonosoknak.
A hivatal 2019-ben vette kézbe a mezei utak ügyének rendezését, egy év múlva pedig már 256 esetben zajlott a telekkönyvezés, amely előfeltétele a javításoknak.
Fotó: Beliczay László
2020-ban a Bükkfa utca 1,5 kilométeres szakaszának a korszerűsítését végezték el. Jelenleg – a korábban említett kivitelezésre váró munkálatokon kívül – kadicsfalvi és szombatfalvi mezei utak tervezésének közbeszerzése van folyamatban, továbbá készülnek a dokumentációk több más helyszín esetében is.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek és a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe valamennyi városi buszjáratot. Ez egyike azon intézkedéseknek, amellyel a forgalmat csökkentené az önkormányzat.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint csütörtök délutántól hétfő 10 óráig a szél erősödése, mérsékelt csapadék, a hegyekben pedig havazás és hóréteg kialakulása várható.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Az alkotmánybíróság csütörtökön elutasította a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvénytervezetekkel kapcsolatos beadványt – értesült hivatalos forrásokból az Agerpres.
Több tűzesethez is riasztották szerdán a Hargita megyei tűzoltókat: Lóvészen rosszul szigetelt, Maroshévízen kitisztítatlan kémény, Székelyudvarhelyen pedig meghibásodott elektromos vezeték okozott tüzet.
szóljon hozzá!