
Megint sok a pozitív teszt. Képünk illusztráció
Fotó: Varga György/MTI
Ismét bőven háromszáz fölött az újonnan fertőzöttek száma Romániában. Hargita megyében három, Maros megyében pedig két új koronavírusos esetet jegyeztek az elmúlt huszonnégy órában.
2020. június 24., 13:222020. június 24., 13:22
2020. június 24., 17:142020. június 24., 17:14
| Járványhelyzet június 24-én | |||
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 284 | Országos | 24 826 |
| Maros | 724 | Elhunyt | 1555 |
| Kovászna | 268 | Gyógyult | 17 391 |
321 új igazolt eset után 24 826-ra nőtt a romániai koronavírus-fertőzések száma, a gyógyultaké pedig 17 391-re – tájékoztat szerdai közleményében a Stratégiai Kommunikációs Csoport. Az elmúlt egy napban – akárcsak azt megelőzően – 16 halálesetet vettek nyilvántartásba, amelyek összefüggésbe hozhatók a koronavírus-fertőzéssel: tizenkét férfi és négy nő hunyt el, így összesen 1555-re nőtt a halálesetek száma. Az elhunytak megyék szerinti leosztásában nem említenek székelyföldi megyét, az áldozatok mindegyike más betegségekben is szenvedett.
Intenzív osztályon jelenleg 186 pácienst kezelnek országszerte, intézményes karanténban 1186-on vannak, otthoni elkülönítésben pedig 72 377 ember várja, hogy leteljen a kéthetes izolációs időszak. Mindeddig 651 003 koronavírustesztet dolgoztak fel országszerte.
Ami Székelyföldet illeti, az elmúlt egy napban Hargita megyében három új esettel 284-re nőtt a fertőzöttek száma, Kovászna megyében nincs új fertőzés, sőt eggyel kevesebbre, 268-ra módosították a fertőzések számát, Maros megyében pedig két új eset jegyeztek, összesen így 724-en kapták el a koronavírust.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
Közösen csaknem 160 személynek nyújtottak orvosi ellátást a Hargita megyei mentőszolgálat és a tűzoltóság csapatai a csíksomlyói nyeregben. Ebben az évben kevesebb zarándok szorult segítségre, és ebben bizonyára a kedvező időjárás is közrejátszott.
A magyar, a székely és az ősi, a székelység megpróbáltatásaiban vigaszt nyújtó himnusz eléneklésével ért véget az idei csíksomlyói pünkösdi búcsú. A hegynyereg több százezer magyar zarándok hangját visszhangozta.
szóljon hozzá!