
Fotó: Veres Nándor
Három vállalkozás közös együttműködésének köszönhetően szerda délben 300 adag meleg ebéd érkezett a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénába, a múlt csütörtöki csíksomlyói tűzvész károsultjainak. A megmozdulás nem titkolt célja, hogy más vállalkozásokat is inspiráljon a segítségnyújtásra.
2021. január 13., 16:252021. január 13., 16:25
2021. január 13., 17:082021. január 13., 17:08
A Páva Étterem, az Elan Trio Kft. és a Harmopan Rt. vállalta fel, hogy 300 adag székelykáposztát küld Székelyudvarhelyről Csíkszeredába.
– fogalmazott Trucza Adorján, a Páva Étterem tulajdonosa, ahol elkészítették az ebédet.
Fotó: Veres Nándor
Ő maga is elkísérte a Merkúr üzletlánc autójával érkezett ebédet, a szétosztásban pedig Harmopan Rt. munkatársa és a Merkúr munkatársai is segítettek.

Úton van a csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna felé a csíksomlyói tűzesetben hajléktalanul maradt mintegy 250 személy ebédje: helyi vállalkozások jóvoltából szerdán a károsultak „madárlátta”, Székelyudvarhelyen készített székelykáposztát ebédelnek.
Az ételhez a friss kenyeret a pékipari vállalat biztosította, továbbá elegendő mennyiségű tejföl is érkezett az ebéd mellé.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök is indul a Buzău megyei tanács elnöki tisztségéért a december 7-i időközi választáson.
Lőtt sebbel a fején, holtan találtak rá az otthonában egy 24 éves Argeș megyei rendőrre – közölte a Giurgiu megyei rendőrség.
Teljesen kiégett pénteken egy székelyszenterzsébeti gazda kombájnja; mivel a mezőgazdasági gép családja megélhetését jelentette, gyűjtést szervezett számára az újszékelyi önkormányzat.
Aggasztónak tartja Dumitru Chisăliță, hogy bár az elmúlt egy hónapban több halálos áldozattal vagy sérülésekkel járó gázrobbanás és tűzeset is történt az országban, a hatóságok nem hoztak az újabb incidensek megelőzését szolgáló intézkedéseket.
Sepsiszentgyörgyön akár 800 lejre is megbüntethetik azt a sofőrt, aki más által bérelt patkolóhelyre áll be autójával, Kézdivásárhelyen nemrég emelték 400 lejre a bírság felső értékét. Ám jó tudni: a helyi rendőrég riasztása nélkül is van megoldás.
Országszerte több mint 600 jogosítványt vont be a rendőrség az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések nyomán.
Felszállt a köd a hegyközi medencékből, nem indult túlságosan hidegen a vasárnap a térségben.
Vasárnap tartják a rezidensvizsgát az ország hat egyetemi központjában.
Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a több mint hét éve tartó regnálása során vasárnap az írek elleni világbajnoki selejtezőmérkőzés lesz az egyik legmeghatározóbb és legfontosabb a magyar labdarúgó-válogatott számára.
Az Európai Unió Bíróságához fordult a nemzeti régiókat érintő polgári kezdeményezés ügyében Izsák Balázs, és keresetében az Európai Bizottság elutasító döntésének az érvénytelenítését kéri – közölte a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) sajtóirodája.
4 hozzászólás