
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Ezúttal kis mértékben emelkedett a koronavírussal fertőzött személyek száma Hargita megyében, ugyanakkor két új fertőzött nem igényelte a kórházi kezelést.
2020. július 13., 13:502020. július 13., 13:50
2020. július 13., 13:512020. július 13., 13:51
Hárommal nőtt a fertőzöttek száma Hargita megyében hétfőre, így 383 jelenleg a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. A fertőzöttek közül 291 személy hagyta el gyógyultan a kórházakat, 11 személy elhunyt, 79 aktív fertőzöttet pedig a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházakban kezelnek vagy tartanak megfigyelés alatt tünetmentesség esetén.
Kérdésünkre Adrian Pănescu, a prefektusi hivatal szóvivője elmondta, két fertőzött személy nem igényelte a kórházi kezelést, ők az otthon tartózkodást választották. Az új fertőzöttek kapcsán az országos módszertannak megfelelően ezúttal sem közöltek részleteket. A közlemény azt is megjegyzi, hogy a hatóságok ellenőrzéseket tartanak ebben az időszakban a járvány terjedésének megelőzése érdekében a zsúfoltabb helyeken, bevásárlóközpontokban, piacokon, strandokon, kávézók, vendéglők teraszain.
Bár nem minden marosvásárhelyi kapta meg a rádiófrekvenciás azonosítóval ellátott kukákat, vasárnaptól a szolgáltató csak azt a hulladékot viszi el, amelyeket ezekben helyeznek ki. Mit tegyen, akinek nincs ilyen kukája? Változik-e a program?
Nagyszabású ellenőrzéseket jelentett be Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter azoknak az orvosoknak a kiszűrésére, akik munkaidőben elhagyják az állami kórházat és a magánszektorban vállalnak munkát.
Több mint 43 ezer lej értékben kobzott el faanyagot pénteki ellenőrző akciója során a Hargita megyei rendőrség két fafeldolgozó vállalkozástól, ugyanakkor a szabálytalanságokért húszezer lejre bírságolták a cégeket.
A hazai munkaerőpiacon egyre nagyobb igény van jól képzett szakemberekre. A marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakközépiskola több szakon kínál képzést, és az elmúlt öt évben – a korszerűsítéseknek is köszönhetően – töretlen maradt az érdeklődés.
Tekintettel az időjárási körülményekre, valamint az egyes megyékben a héten záruló, másutt viszont a jövő héten kezdődő sívakációra, a rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic egy sor ajánlást tett közzé a járművezetőknek.
Meghosszabbították 2026. december végéig a villanyszámla-támogatási programot – tájékoztatott pénteken az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.
Az egyre aggasztóbb méreteket öltő félretájékoztatás miatt csökkent jelentős mértékben a kanyaró elleni átoltottság – jelentette ki pénteken az egészségügyi miniszter.
Több választási lehetőségük lesz a betegeknek, ha megtörik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNSAS) monopóliuma – jelentette ki Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Az ország 16 megyéjét és Bukarestet érintő sárga riasztást adott ki pénteken a szeles, csapadékos időjárás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön csak Kovászna megye egy részére érvényes a riasztás.
szóljon hozzá!