
Fotó: Pixabay
Meghalt egy háromgyerekes családanya, aki hiába kért távolságtartási végzést bántalmazó férje ellen, mert az megölte – osztotta meg a megrázó hírt Csép Andrea, parlamenti képviselő a Facebook-oldalán.
2024. június 28., 18:342024. június 28., 18:34
2024. június 28., 21:482024. június 28., 21:48
Családon belüli erőszak áldozata lett egy Maros megyei nő – ezt a megrázó hírt osztotta meg Csép Andrea, parlamenti képviselő pénteken Facebook-oldalán. Mint fogalmazott:
„Szomorú vagyok és dühös, mert meghalt egy nő, egy Maros megyei nő, aki idén februárban hiába kért távolságtartási végzést a bántalmazó férje ellen, a szászrégeni bíróság elutasította azt.
– írta Csép Andrea.Hozzátette, a bíróság azzal indokolta a döntést, hogy a felek közötti feszült helyzet önmagában nem elegendő indok egy védelmi végzés kibocsátására, amelyet legtöbbször indokolatlanul kérnek.
A családon belüli erőszak nem egyszerűen egy feszült helyzet. Felháborító, hogy az áldozatokat sokszor nem veszik komolyan, és azokat a nőket, akiknek van bátorságuk felszólalni és jogi lépéseket tenni, a hatóságok azzal vádolják, hogy »túlzásokba esnek«, »túl érzékenyek«, »túl sokat panaszkodnak«” – nehezményezte a parlamenti képviselő. Kiemelte, hogy minden nő nevében követeli, hogy
Mint írta, hét éve iktatta, az első olyan törvényt, amelyet a családon belüli erőszak áldozatainak védelmében dolgoztak ki. „Nagyon sok előrelépésünk volt azóta, sok nő került ki bántalmazó kapcsolatokból, soknak sikerült újra kezdenie az életét, most mégis szomorú vagyok”– fogalmazott a parlamenti képviselő.
Több százezer eurót találtak a korrupcióellenes ügyészek a Román Közúti Hatóság (ARR) vezetője, Cristian Anton bukaresti és temesvári lakásán tartott keddi házkutatáskor.
Több Kovászna megyei termék is bekerült az egyik nagyáruház kínálatába, egy helyre csoportosítva a helyi készítésű árukat. Az AgroSIC emellett online értékesítési platformot fejleszt a kistermelőknek.
Öt juhot és két bárányt ölt meg egy medve, amely a háromszéki Maksa településen, a főút mentén fekvő gazdaságban tört be egy istállóba keddre virradóra.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu „cinizmusnak” tartja, hogy a kormány késik az üzemanyagárak emelkedését mérséklő intézkedések elfogadásával.
Az elektronikus orvosi nyilvántartás idén nyártól lesz elérhető, és egy felhasználónév, valamint egy jelszó segítségével minden beteg hozzáférhet majd a saját digitális kórlapjához a mobiltelefonjáról, laptopjáról, számítógépéről vagy táblagépéről.
A Világbank jóváhagyott egy 650 millió dolláros hitelt Románia számára a kormány fejlesztési projektjeinek támogatására.
Tüntetést szervez kedden a fogyatékossággal élők ügyeivel foglalkozó országos tanács (CNDR) a fővárosi Győzelem (Victoriei) téren a fogyatékossággal élők juttatásának alacsony szintje és az adóztatásukat érintő legutóbbi változások miatt.
Utcára vonult kedden délelőtt a marosvásárhelyi vegyipari kombinát több mint háromszáz alkalmazottja, hogy a gyár megmentését követelje. A tüntetők szerint a kormány kezében van az üzem sorsa, amely egy hónap múlva végleg bezárhat.
A Maros megyei környezetőrség 45 ezer lejre bírságolta meg Marosludas polgármesteri hivatalát, miután március 24-én tűz ütött ki egy illegális hulladéklerakóban, amelyet 72 órás beavatkozás után sikerült eloltani.
Ilie Bolojan szerint a 2026-os év a vártnál nehezebb lesz, mivel a közel-keleti helyzet jelentősen bonyolítja a dolgokat; és megemlítette, hogy az árak emelkedése enyhe gazdasági visszaesést eredményez.