A marosvásárhelyi Víkendtelepen minden medence vize megfelelt az előírásoknak
Fotó: Haáz Vince
Elkezdték a strandok, illetve a szabadtéri úszómedencék ellenőrzését, és kirótták az első büntetést is a Maros Megyei Közegészségügyi Igazgatóság szakemberei.
2019. július 15., 15:352019. július 15., 15:35
2019. július 15., 16:242019. július 15., 16:24
Mint azt Gabriela Ujfălean, az igazgatóság sajtószóvivője elmondta, az elmúlt héten a marosvásárhelyi és a szászrégeni városi strandot látogatták meg. A vízpróbák begyűjtése mellett ellenőrzik a mellékhelyiségek és az öltözők állapotát is.
– magyarázta.
Az elkövetkező időszakban a közegészségügyi igazgatóság szakemberei a megye többi strandjára is ellátogatnak, ez az akciójuk szeptember végéig, a strandidény zárásáig tart. A sajtószóvivő elmondta, tavaly összesen 32 helyszíni terepszemlét tartottak és 64 vízmintát ellenőriztek. Nagyobb kihágásokat nem találtak.
Balesetet okozott szombat reggel a Duna Sulina-ágán, Maliuc falu közelében egy turistákkal teli csónakot ittas állapotban vezető fiatalember.
Több bukaresti hírportál is lehozta azt az elmosódott medvés képet, amiről azt írják, hogy ez volt az utolsó felvétel, amit a támadáskor készített a medve által meggyilkolt olasz motoros.
Ilie Bolojan kormányfő péntek este kijelentette, hogy a világon Románia az egyetlen ország, ahol a bírák 48 éves korukban mennek nyugdíjba.
Tiltakozásra készülnek Parajdon, szombaton délelőtt már kisebb tömeg gyűlt össze a helyi kultúrotthonnál.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet –– számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Augusztus elsejétől csak az online foglalt időpontokban lehet felkeresni ügyes-bajos kérdéseinkkel a Hargita megyei nyugdíjpénztárat.
Hivatalból bűnvádi feljelentést tett a Maros megyei környezetvédelmi igazgatóság a parajdi sóbányánál zajló sürgősségi munkálatok nyomán a Kis-Küküllőn bekövetkezett sószennyezés és ökológiai katasztrófa miatt.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő csomag a pénteki kormányülésen való jóváhagyását követően a parlament elé kerül.
Július nagy részében az ilyenkor megszokottnál melegebb és szárazabb idő várható országszerte, valamivel több csapadékra csak jövő héten számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat július 7-től augusztus 4-ig érvényes előrejelzéséből.
2 hozzászólás