
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Kilencvenötre csökkent az aktív esetek száma szerdán Hargita megyében, miután nyolc személyt gyógyultnak nyilvánítottak, és mindössze három újabb esetet igazoltak a térségben.
2020. június 24., 13:252020. június 24., 13:25
Továbbra is ingadozik az új esetek száma Hargita megyében, szerdán ismét kevesebb, mindössze három új fertőzést igazoltak – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Ezáltal 284-re emelkedett a járvány kezdete óta a térségben igazolt koronavírus-fertőzések száma. Közülük 181-en meggyógyultak, nyolc személy elhunyt, 95 aktív fertőzöttet pedig a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházakban tartanak megfigyelés alatt. Az új esetek kapcsán az országos módszertannak megfelelően ezúttal sem közölték, hogy mely települések érintettek.
otthoni elkülönítésben pedig 769-en vannak. A karanténközpontokat 1028-an hagyták el a járvány kezdete óta, otthonaikat pedig 10 191-en a kéthetes elkülönítési időszak lejártával.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
szóljon hozzá!