
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
A keddi adatok szerint Maros megyében az elmúlt egy napban három újabb, koronavírussal fertőzött személyt vettek nyilvántartásba – tájékoztatott a Maros megyei prefektúra. A járvány kezdete óta 1094 esetet regisztrált a megyei egészségügyi igazgatóság.
2020. augusztus 11., 16:222020. augusztus 11., 16:22
2020. augusztus 11., 16:232020. augusztus 11., 16:23
Jelenleg a megyei kórház fertőző osztályán 136 koronavírussal fertőzött személyt kezelnek, ugyanott 52-en fertőzés gyanújával várják a teszteredményeket. A prefektúra tájékoztatása szerint
Továbbra is 35 azok száma, akik annak ellenére, hogy fertőzöttek voltak, 48 órás beutalás és kivizsgálás után hazatértek, és vállalták, hogy 14 napot otthoni elkülönítésben maradnak.
A járvány kezdetétől 86 személy elhalálozását kötötték össze a koronavírus fertőzéssel Maros megyében, az elmúlt 24 órában három új halálesetet regisztráltak.
A Maros Megyei Rendőrség tájékoztatása szerint az utóbbi 24 órában 190 vállalatot és 30 tömegközlekedési járművet ellenőriztek, valamint 425 személyt igazoltattak. A kirótt pénzbírságok összértéke meghaladta a 2700 lejt.
Gyorsabb, precízebb diagnosztizálásra ad módot a korszerűen felszerelt patológiai laboratórium, amelyet 9,1 millió lejes európai uniós támogatásból bővített ki modern orvosi eszközökkel a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház.
Őrizetbe vették csütörtökön András volt yorki herceget, a brit uralkodó öccsét közfeladatot ellátó személy által elkövetett kötelezettségszegés gyanújával.
A vizes hó súlya miatt leszakadt ágak és kidőlt fák többnyire az áramellátásban okoztak üzemzavarokat Hargita megyében, de rövid ideig a közlekedést is akadályozta egy útra dőlt fa.
Románia már nem pusztán tranzitország a kábítószer-kereskedelemben, hanem egyre inkább célországgá és fogyasztói piaccá vált – derül ki a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) 2025-ös tevékenységi beszámolójából.
Március 16-áig várják a jelöléseket lakosságtól a város 2026-os Pro Urbe díjára Kézdivásárhelyen.
Az elmúlt napok szélsőséges időjárása 23 megyében, 172 településen és a fővárosban is jelentős károkat okozott, az időjárási helyzet ráadásul nem javul: az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön újabb figyelmeztetést adott ki.
Tavaly a nyers adatok szerint 8 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában 2024-hez képest – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nem fognak csökkenni a katonai nyugdíjak, mint ahogyan a katonák fizetése és egyéb juttatásaik sem – jelentette ki szerda este Radu Miruță védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő részt vesz Washingtonban a Donald Trump amerikai elnök szevezte Béketanács első ülésén, csütörtökön. Románia megfigyelőként lesz jelen az egyeztetésen.
A fertőző felső légúti megbetegedések összesített száma is csökkent Hargita megyében, de ezen belül az influenzás esetek számában még egyértelműbb visszaesés tapasztalható. A szövődményes, azaz tüdőgyulladás-esetek száma viszont nőtt.
szóljon hozzá!