
Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Három személy nevére adtak ki előzetes letartoztatási parancsot Marosvásárhelyen a keddi országos razzia nyomán. A gyanú szerint kábítószer-kereskedelemmel foglalkoztak.
2023. szeptember 28., 13:432023. szeptember 28., 13:43
Kedden országszerte több mint 260 házkutatást végzett a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) rendőrökkel és csendőrökkel együtt. A DIICOT közleménye szerint az akció célja a kábítószer-kereskedelemre, ember- és kiskorúakkal való kereskedelemre, kiszolgáltatott személyek kizsákmányolására, gyermekpornográfiára és számítógépes bűnözésre szakosodott bűnszervezetek felszámolása. A házkutatások során több mint ötven ügyben indított büntetőeljáráshoz gyűjtöttek bizonyítékokat, és mintegy 250 személyt állítottak elő.
A keddi akció nyomán szerdán három, marosvásárhelyi személy nevére állítottak ki harmincnapos előzetes letartóztatási parancsot. Az ellenük felhozott vádak: veszélyes drogokkal és más pszichoaktív szerekkel való kereskedés.
Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.
Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
szóljon hozzá!