
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Tetten értek egy 19 éves marosvásárhelyi fiatalembert, amikor egy bérelt lakásban három hölgy szexuális szolgáltatásait kínálta másoknak, pénzért. A kerítőt 24 órára őrizetbe vették.
2022. június 09., 20:052022. június 09., 20:05
2022. június 09., 20:552022. június 09., 20:55
Mint a rendőrség sajtószóvivőjétől megtudtuk, a 19 éves férfit és három – 18-22 év közötti – nőt azonosítottak egy lakásban. A nyomozás során kiderült, hogy a lakást a férfi bérelte, és áprilistól mostanáig ott három nőt futtatott, akiktől elvette a „jövedelem” egy részét. Az azonosítás után a fiatal lakásában is házkutatást tartottak. A rendőrök lefoglaltak hat mobiltelefont, pénzt és a nők szállítására használt személygépkocsit.
A 19 éves férfit 24 órára őrizetbe vették, ellene eljárás indult kerítés gyanújával. A nyomozást folytatják, hogy pontosan feltárják a történteket és kiderítsék, még ki lehet érintett az ügyben.
A tél folyamán kialakult úthibák, kisebb-nagyobb kátyúk javítását hidegaszfalttal végzik az országutakon Hargita megyében. A nagyobb javításokra várni kell, és mivel nincs még költségvetés, egyelőre nem lehet tudni, hogy mire lesz pénz.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Meghalt egy katonai pilóta kedden a borceai légi támaszponton.
A csapadékmennyiséget tekintve az elmúlt öt év legjobb telén vagyunk túl, a környezeti adottságok jók a mezőgazdasági szezonkezdéshez. Gazdasági szempontból azonban ez már kevésbé mondható el, több okból sem.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
1 hozzászólás