
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Hat tűzesethez riasztották a Kovászna megyei tűzoltókat az elmúlt hétvége folyamán, melyek rövidzárlat és nem megfelelően szigetelt-, vagy ki nem takarított kémények miatt keletkeztek.
2025. január 13., 14:412025. január 13., 14:41
Pénteken Szitabodzán ütött ki tűz egy ház padlásán, nem megfelelően kitisztított kémény miatt. Ugyanaznap Ladócón 4 négyzetméternyi területen, egy ház mennyezetét pusztították el a lángok. A tűz egy nem megfelelően felszerelt elektromos berendezés miatt ütött ki. Szintén pénteken Sepsiszentgyörgyön rövidzárlat miatt keletkezett tűz egy nappaliban.
Szombaton Kézdiszentkereszten egy lakóház tetején keletkezett tűz, egy nem megfelelően szigetelt kémény miatt, később pedig Sepsiszentgyörgyön borítottak el a lángok egy melléképületet, majd átterjedtek a garázsokra, egy lakás egy részére és más melléképületekre is. A teljes érintett terület mintegy 120 négyzetméter volt, a valószínűsíthető ok ebben az esetben is rövidzárlat volt.
Vasárnap a tűzoltóknak Uzonban kellett beavatkozniuk, ahol egy lakás egyik szobájában ütött ki tűz, és körülbelül 20 négyzetméteren égtek a mennyezeti gerendák. A szerencsétlenséget ugyancsak nem megfelelően szigetelt kémény okozhatta.
Az év eleje óta egyébként összesen 25 tűzeset volt Kovászna megyében, a tűzoltóság tájékoztatása szerint ezek többsége lakóházakban és háztartási melléképületekben keletkezett, főként tisztítatlan kémények és rövidzárlat következtében.
A szállításügyi miniszter március 6-án aláírta az építkezési engedélyét a segesvári kerülőútnak – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Iulian Sîrbu. Maros megyében ez lesz az első kerülőút.
Ronthatja Románia államadós-besorolásának kilátásait a Moody's Ratings, ha a kormány nem tudja hatékonyan végrehajtani fiskális konszolidációs tervét – derül ki a nemzetközi hitelminősítő időszakos elemzéséből.
Két személyautó ütközött szombaton reggel Marosvécs közelében, három felnőtt és két kiskorú sérült meg a balesetben.
A szerződéskötésre várnak azokban a Hargita megyei községekben, amelyekben EU-s finanszírozásból alkalmazott, három fős munkacsoportokkal erősítenék a szociális hálót. A leépítési kötelezettség nem akadályozza ezeket a személyzetbővítéseket.
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.
Két hétig is inkább az átlagosnál magasabb hőmérsékletre lehet számítani márciusban, aztán pedig dátum szerint is belemegyünk a tavaszba.
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
szóljon hozzá!