
Piacokon, áruházakban, tömegközlekedési eszközökön, üdülőtelepüléseken, vendéglátóhelyeken végeztek ellenőrzéseket a hatóságiak. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Több hatóság közösen tartott fokozott ellenőrzéseket az elmúlt napokban Hargita megyében: a maszkviselést és más, járványügyi előírások betartását ellenőrizték. Három nap alatt összesen jócskán több, mint százezer lejre bírságoltak.
2020. július 13., 21:282020. július 13., 21:28
2020. július 14., 11:262020. július 14., 11:26
Áruházakban, piacokon, tömegközlekedési eszközökön, üdülőtelepüléseken, vendéglátóhelyeken, strandokon, illetve
Az állami rendőrség, csendőrség, helyi rendőrségek, a tűzoltóság, a megyei munkaügyi felügyelőség, az állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági igazgatóság, valamint a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség képviselői főként a járványügyi előírások betartását vizsgálták, de gazdasági ellenőrzéseket is végeztek, illetve prevenciós célú – azaz felvilágosító – akciókban is részt vettek – tudtuk meg Adrian Pănescutól, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivőjétől.
Pénteken több, mint száz hatósági személy vett részt az akcióban, amelyben 14 alkalommal bírságoltak összesen 1600 lej értékben a maszkviselés hiánya miatt. Az ellenőrzés során 129 gazdasági egységet látogattak meg, továbbá 54 tömegközlekedési járművön is megvizsgálták a járványügyi előírások betartását. A buszokon 204-en utaztak, esetükben a maszkviselést ellenőrizték.
Szombaton is száznál többen végeztek ellenőrzéseket megyeszerte, az akcióban részt vevő hatósági csoportok 139 céget – üzleteket, bevásárlóközpontokat, vendéglátóhelyeket, stb. – látogattak meg, ugyanakkor 173, tömegközlekedési eszközökön utazó személy esetében ellenőrizték a maszkviselés. Szombaton is a maszkviselés hiánya miatt kellett bírságoljanak leggyakrabban a hatóságok munkatársai, a 41 pénzbüntetés összértéke 14 250 lej.
A hatóságok alkalmazottai 146 helyiséget jártak végig és 15 személyszállító kisbuszt ellenőriztek. 35 szabálysértést észleltek, nem csak a maszkviselést mellőző vendégek, vásárlók esetében, hanem
A rendőrség gazdasági részlege, illetve a munkaügyi felügyelőség egyéb kihágásokat is tapasztalt a vendéglátóhelyeken, ezek miatt 44 600 lejre büntették meg az egységek működtetőit, valamint 5000 lej értékben foglaltak le lejárt szavatosságú vagy a könyvelésbe be nem vezetett árut – tájékoztatott Adrian Pănescu.
Noha leggyakrabban a maszkviselés hiánya miatt bírságoltak a hatóságok képviselői, a büntetések értéke azon gazdasági egységek esetében nagyobb, ahol nem tartották be a járványügyi előírásokat, például
Az ellenőrök azt is tapasztalták, hogy a vendéglátóhelyeken a fiatalok kevésbé tartják be az egy asztalnál helyet foglaló személyek számára vonatkozó korlátozásokat – számolt be róla prefektusi hivatal szóvivője. Adrian Pănescu azt is elmondta, hogy a fokozott ellenőrzések folytatódnak az elkövetkező időszakban is.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
6 hozzászólás