
Piacokon, áruházakban, tömegközlekedési eszközökön, üdülőtelepüléseken, vendéglátóhelyeken végeztek ellenőrzéseket a hatóságiak. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Több hatóság közösen tartott fokozott ellenőrzéseket az elmúlt napokban Hargita megyében: a maszkviselést és más, járványügyi előírások betartását ellenőrizték. Három nap alatt összesen jócskán több, mint százezer lejre bírságoltak.
2020. július 13., 21:282020. július 13., 21:28
2020. július 14., 11:262020. július 14., 11:26
Áruházakban, piacokon, tömegközlekedési eszközökön, üdülőtelepüléseken, vendéglátóhelyeken, strandokon, illetve
Az állami rendőrség, csendőrség, helyi rendőrségek, a tűzoltóság, a megyei munkaügyi felügyelőség, az állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági igazgatóság, valamint a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség képviselői főként a járványügyi előírások betartását vizsgálták, de gazdasági ellenőrzéseket is végeztek, illetve prevenciós célú – azaz felvilágosító – akciókban is részt vettek – tudtuk meg Adrian Pănescutól, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivőjétől.
Pénteken több, mint száz hatósági személy vett részt az akcióban, amelyben 14 alkalommal bírságoltak összesen 1600 lej értékben a maszkviselés hiánya miatt. Az ellenőrzés során 129 gazdasági egységet látogattak meg, továbbá 54 tömegközlekedési járművön is megvizsgálták a járványügyi előírások betartását. A buszokon 204-en utaztak, esetükben a maszkviselést ellenőrizték.
Szombaton is száznál többen végeztek ellenőrzéseket megyeszerte, az akcióban részt vevő hatósági csoportok 139 céget – üzleteket, bevásárlóközpontokat, vendéglátóhelyeket, stb. – látogattak meg, ugyanakkor 173, tömegközlekedési eszközökön utazó személy esetében ellenőrizték a maszkviselés. Szombaton is a maszkviselés hiánya miatt kellett bírságoljanak leggyakrabban a hatóságok munkatársai, a 41 pénzbüntetés összértéke 14 250 lej.
A hatóságok alkalmazottai 146 helyiséget jártak végig és 15 személyszállító kisbuszt ellenőriztek. 35 szabálysértést észleltek, nem csak a maszkviselést mellőző vendégek, vásárlók esetében, hanem
A rendőrség gazdasági részlege, illetve a munkaügyi felügyelőség egyéb kihágásokat is tapasztalt a vendéglátóhelyeken, ezek miatt 44 600 lejre büntették meg az egységek működtetőit, valamint 5000 lej értékben foglaltak le lejárt szavatosságú vagy a könyvelésbe be nem vezetett árut – tájékoztatott Adrian Pănescu.
Noha leggyakrabban a maszkviselés hiánya miatt bírságoltak a hatóságok képviselői, a büntetések értéke azon gazdasági egységek esetében nagyobb, ahol nem tartották be a járványügyi előírásokat, például
Az ellenőrök azt is tapasztalták, hogy a vendéglátóhelyeken a fiatalok kevésbé tartják be az egy asztalnál helyet foglaló személyek számára vonatkozó korlátozásokat – számolt be róla prefektusi hivatal szóvivője. Adrian Pănescu azt is elmondta, hogy a fokozott ellenőrzések folytatódnak az elkövetkező időszakban is.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
6 hozzászólás