
Piacokon, áruházakban, tömegközlekedési eszközökön, üdülőtelepüléseken, vendéglátóhelyeken végeztek ellenőrzéseket a hatóságiak. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Több hatóság közösen tartott fokozott ellenőrzéseket az elmúlt napokban Hargita megyében: a maszkviselést és más, járványügyi előírások betartását ellenőrizték. Három nap alatt összesen jócskán több, mint százezer lejre bírságoltak.
2020. július 13., 21:282020. július 13., 21:28
2020. július 14., 11:262020. július 14., 11:26
Áruházakban, piacokon, tömegközlekedési eszközökön, üdülőtelepüléseken, vendéglátóhelyeken, strandokon, illetve
Az állami rendőrség, csendőrség, helyi rendőrségek, a tűzoltóság, a megyei munkaügyi felügyelőség, az állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági igazgatóság, valamint a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség képviselői főként a járványügyi előírások betartását vizsgálták, de gazdasági ellenőrzéseket is végeztek, illetve prevenciós célú – azaz felvilágosító – akciókban is részt vettek – tudtuk meg Adrian Pănescutól, a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szóvivőjétől.
Pénteken több, mint száz hatósági személy vett részt az akcióban, amelyben 14 alkalommal bírságoltak összesen 1600 lej értékben a maszkviselés hiánya miatt. Az ellenőrzés során 129 gazdasági egységet látogattak meg, továbbá 54 tömegközlekedési járművön is megvizsgálták a járványügyi előírások betartását. A buszokon 204-en utaztak, esetükben a maszkviselést ellenőrizték.
Szombaton is száznál többen végeztek ellenőrzéseket megyeszerte, az akcióban részt vevő hatósági csoportok 139 céget – üzleteket, bevásárlóközpontokat, vendéglátóhelyeket, stb. – látogattak meg, ugyanakkor 173, tömegközlekedési eszközökön utazó személy esetében ellenőrizték a maszkviselés. Szombaton is a maszkviselés hiánya miatt kellett bírságoljanak leggyakrabban a hatóságok munkatársai, a 41 pénzbüntetés összértéke 14 250 lej.
A hatóságok alkalmazottai 146 helyiséget jártak végig és 15 személyszállító kisbuszt ellenőriztek. 35 szabálysértést észleltek, nem csak a maszkviselést mellőző vendégek, vásárlók esetében, hanem
A rendőrség gazdasági részlege, illetve a munkaügyi felügyelőség egyéb kihágásokat is tapasztalt a vendéglátóhelyeken, ezek miatt 44 600 lejre büntették meg az egységek működtetőit, valamint 5000 lej értékben foglaltak le lejárt szavatosságú vagy a könyvelésbe be nem vezetett árut – tájékoztatott Adrian Pănescu.
Noha leggyakrabban a maszkviselés hiánya miatt bírságoltak a hatóságok képviselői, a büntetések értéke azon gazdasági egységek esetében nagyobb, ahol nem tartották be a járványügyi előírásokat, például
Az ellenőrök azt is tapasztalták, hogy a vendéglátóhelyeken a fiatalok kevésbé tartják be az egy asztalnál helyet foglaló személyek számára vonatkozó korlátozásokat – számolt be róla prefektusi hivatal szóvivője. Adrian Pănescu azt is elmondta, hogy a fokozott ellenőrzések folytatódnak az elkövetkező időszakban is.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
6 hozzászólás