
Oltszemre várják a hétvégén a lovassportok szerelmeseit. Archív
Fotó: Kocsis B. János
A hétvégén, július 2-4 között tartják Oltszemen a nemzetközi fogathajtó versenyt, melynek pénteki, 11 órától kezdődő megnyitóján részt vesz Dr. Nagy István, Magyarország agrárminisztere és Novák Eduárd, ifjúsági és sportminiszter, a vasárnapi 14 órától sorra kerülő díjátadón pedig Tánczos Barna, környezetvédelmi miniszter lesz jelen.
2021. július 01., 17:202021. július 01., 17:20
2021. július 01., 19:082021. július 01., 19:08
A Szemafor Széltoló névre hallgató kisbéri-félvér mént Magyarország Agrárminisztériuma adományozta az oltszemi Mikó-kastély gazdaságának. A lovat pénteken Nagy István agrárminiszter mutatja be.

A Szemafor Széltoló névre hallgató kisbéri félvér mént Magyarország Agrárminisztériuma adományozta az oltszemi Mikó-kastély gazdaságának.
Az Oltszemről elszármazott lófajta úgy honosodott meg Magyarországon, hogy a Kisbéri Magyar Királyi Állami Ménes az oltszemi Mikó-kastély utolsó tulajdonosától, Emil Schmutzlertől bérelte a Lobogó nevű sötétsárga mént, amelynek felmenői között volt a trakehneni ménes legendás ménje Tempelhüter.
Oltszemen a harmadik nemzetközi fogathajtó verseny pénteken, 10 óra 30 perckor a Rétyi Fúvószenekar fellépésével veszi kezdetét, 11 órától Szemafor Széltoló kisbéri-félvér hivatalos bemutatását követően 11:30-tól az esemény díjhajtással folytatódik.
Szombaton, 11 órától maratonhajtással indul a program, majd 14 órától látványos lovastorna bemutatót láthat a közönség, 16 órától pedig fellép a Titán zenekar.
Vasárnap, 12 órakor akadályhajtáson mérik össze tudásukat a fogatok, majd 14 órától a díjátadás veszi kezdetét. A rendezvény alatt állandó programként a kicsiket gyerekudvar, a felnőtteket pedig kézműves vásár, illetve lacikonyha várja. Az esemény az érvényben lévő járványügyi korlátozásoknak megfelelően látogatható.
Oltásmaratont is tartanak
A Kovászna Megyei Közegészségügyi Igazgatóság kezdeményezésére a szombaton 12-16 óra között orvosok és egészségügyi asszisztensek várják azokat, akik immunizálni szeretnék magukat a koronavírus ellen. Két sátorban történik az oltás, az egyikben a Pfizer-BioNTech által kifejlesztett vakcinát, a másikban a Johnson&Johnson-féle egydózisú védőoltást adják be. Az oltásra előzetes regisztráció nélkül, a személyi igazolvány felmutatásával jelentkezhet minden 16 évnél idősebb személy. A 18 év alatti kiskorúak szülő vagy gyám kíséretében kaphatják meg az oltást.
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
Tűz ütött ki egy gazdasági épületben és egy raktárban Csíkszentsimon községben kedden, ahol fennállt annak a veszélye, hogy átterjed a tűz két lakóházra is. Többen megsérültek.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
szóljon hozzá!