
A legidősebb, de még mindig kiskorú elkövetőt őrizetbe vették. Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Három kiskorú állított meg egy mezőbándi férfit a faluban, és cigarettát kértek tőle. Nem tudott adni – megütötték, az út menti árokba lökték, majd elvették a férfitól a kerékpárját és telefonját. Az eset szerdán történt, azóta viszont sikerült azonosítani a tetteseket.
2017. augusztus 20., 10:542017. augusztus 20., 10:54
2017. augusztus 20., 10:542017. augusztus 20., 10:54
A mezőbándi rendőrőrsöt éjjel fél tizenkettőkor riasztották, hogy rablás történt a községközpontban. A helyszínre siető rendőrök megállapították, hogy a sértett, egy 48 éves helybéli férfi kerékpárral igyekezett haza az egyik Béke utcai bárból. Három ismeretlen megállította, cigarettát kértek tőle, ám miután a férfi azt válaszolta, hogy nincs neki, egyikük megütötte, majd az út menti árokba lökte. Ezután elvették a kerékpárját és a mobiltelefonját.
A vizsgálat során bevallotta, hogy a biciklit erőszakkal vette el a mezőbándi férfitól, és ezek után a társait is könnyű volt megtalálni, akik a rablásban részt vettek. Egyikük egy 13 éves kiskorú, de a másik sem sokkal nagyobb, alig 15 éves mezőbándi lakos. Hármuk közül a 16 évest őrizetbe vették. Mindhármuk ellen minősített rablás elkövetésének alapos gyanújával folytatnak vizsgálatot.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
Elérte a 30 százalékot a munkálatok készültségi szintje a Nagyszeben–Pitești autópálya (A1) Bojca 1. alagútjánál – közölte hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2300 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
szóljon hozzá!