
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Három földrengés is volt szerdára virradóan a Vrancea és a Fogaras-Câmpulung szeizmikus térségekben – írja az Agerpres hírügynökség az országos földfizikai intézet közlésére hivatkozva.
2021. február 03., 09:292021. február 03., 09:29
Az első földmozgás éjfél után 2 perccel következett be Buzău megyében, 121 kilométeres mélységben, a Richter-skála szerint 3-as erősségű volt. Epicentruma Ploieşti-től 49, Brassótól 59, Bukaresttől 103 Piteşti-től 122 kilométerre volt.
Nem sokkal később, 2 óra 52 perckor újabb földrengés következett be Vrancea megyében. Ez 3,8-as erősségű volt, 106 kilométeres mélységben következett be, és Brassótól 85, Bákótól 90, Ploieşti-től 105, Galactól 112, Bukaresttől 155 kilométerre volt az epicentruma.
Hajnali 5 óra 48 perckor újabb földmozgást észleltek Argeş megyében, a Fogaras-Câmpulung szeizmikus térségben. Ez a felszíni földmozgás 2 kilométer mélyen következett be, 2,4-es erősségű volt a Richter-skálán. Epicentruma Brassótól 58, Piteşti-től 60, Nagyszebentől 77, Ploieşti-től 96 kilométerre volt.
A 2020-as év legnagyobb, 5,2-es erősségű földrengését január 31-én mérték Vrancea megyében, ez Székelyföldön, valamint Bukarestben is érezhető volt.
A bukaresti rendőrség vizsgálatot indított, miután egy 32 éves rezidens orvost eszméletlenül találtak egy fővárosi kórház mosdójában. A férfi később életét vesztette.
Az elmúlt 24 órában tapasztalt hidrometeorológiai jelenségek tizenkét megye 39 településén és Bukarestben okoztak károkat – közölte vasárnap a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tavalyi Báj-havasi túra megejtésekor került fel a bakancslistára a távolban sejtelmesen körvonalozódó Grohotis. Erdélynek megannyi hegye kínál barangolási lehetőséget egy-egy hétvégére, ám az ezeréves határ még mindig különleges csáberővel bír.
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
szóljon hozzá!