
Látványos felújítási munkálatok kezdődnek a közeljövőben Szászrégenben. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Két nagyberuházás kezdődik Szászrégenben a regionális operatív program jóvoltából. Az Abafáji út teljes felújítását és a Florea Bogdan, volt 6-os számú Általános Iskola korszerűsítését az erre a célra, a fejlesztési minisztérium által elnyert 25 millió lejes támogatásból végzik el.
2021. május 26., 14:162021. május 26., 14:16
Az Abafáji út több kilométeres útszakasz, amely a Szászrégen szélén található bevásárlóközponttól egészen a város másik végéig, Abafájáig tart és amelyen a csatornázástól kezdve, az útpadkákig, az összekötő utaktól az aszfaltozásig minden munkálatot elvégeznek.
– válaszolta érdeklődésünkre Grama Imola, a szászrégeni polgármesteri hivatal szóvivője.
Az út korszerűsítésével párhuzamosan a 25 millió lejes támogatásból a közeli Florea Bogdan, volt 6-os számú Általános Iskola korszerűsítését is elvégzik.
A tanintézmény udvarán nyolc épület található, amelyek közül az egyikben, a C1 épületben, az osztályermek találhatók, a C5 a hőközpont épülete, a C2, a tornaterem, a C4 nyitott terület, amely a bővítést követően egy másik funkciót nyer, itt kap helyet a díszterem, a könyvtár és még néhány tanterem is.
Ami a további fejlesztési terveket illeti, az ipari zóna teljes útszakaszát kell korszerűsíteni, aminek a tervei már elkészültek, hamarosan következik a közbeszerzési eljárás meghirdetése és amennyiben minden zökkenőmentesen halad, a nyáron elkezdődhetnek a munkálatok.
Az Országos Adó- és Pénzügyi Hivatal (ANAF) átszervezésének részeként több tucat városi és községi kirendeltséget számolnak fel. Alexandru Nazare pénzügyminiszter szerint az alkalmazottakat nem bocsátják el, hanem áthelyezik más területekre.
Lezuhant a felüljáróról egy személyautó pénteken délelőtt Jászvásáron, miután összeütközött egy kamionnal. A mentőegységek még a helyszínen vannak, a román közszolgálati rádió jászvásári stúdiója szerint egy nő életét vesztette.
Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.
Erős szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken huszonegy megyére.
Tavaly 131 kilométerrel bővült a romániai autópálya-hálózat; a közúthálózat hossza 87 220 kilométert tett ki, amiből 18 193 kilométer (20,8 százalék) országút, 35 131 kilométer (40,3 százalék) megyei út, 33 896 kilométer (38,9 százalék) pedig községi út.
Az Európai Unión kívülről érkező külföldi munkaerő toborzását szigorító sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány, amely egyszerűsíti és átláthatóvá teszi az érdekelt vállalkozások hozzáférését a külföldi munkaerőhöz.
Jelentősen megdrágultak az üzemanyagok pénteken a romániai töltőállomásokon: a gázolaj literenkénti ára helyenként ismét 9 lej fölé emelkedett, a benziné pedig a 8,7 lejt is eléri egyes hálózatokban.
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába – közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Több egymást követő éjszaka medve járt a marosvásárhelyi Somostetőn, a nagyvadat a térfigyelő kamerák is rögzítették. A városvezetés óvatosságra inti a lakosságot.
Mircea Abrudean szenátusi elnök csütörtökön kijelentette, hogy jelenleg a kisebbségi kormány a „legkézenfekvőbb” megoldás.
szóljon hozzá!