
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy személy életét vesztette, két másik pedig megsérült egy közúti balesetben Kisgalambfalva és Betfalva között kedden, a kora esti órákban.
2022. október 11., 21:292022. október 11., 21:29
2022. október 11., 22:042022. október 11., 22:04
Alina Maria-Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság sajtószóvivője kérdésünkre elmondta, információi szerint
Mint mondta, a rohammentő-szolgálatot (SMURD) is riasztották a helyszínre, de mivel kollégái a történtek idején éppen egy másik bevetésen voltak, a Hargita Megyei Mentőszolgálattól sietett több mentőegység is a helyszínre. A tűzoltóság szóvivőjének információi szerint a kiérkező mentősök
ugyanakkor a balesetben érintett másik két áldozat is megsérült, egyikük súlyosan.
A Hargita Megyei Mentőszolgálatnál kérdésünkre arról tájékoztattak, hogy a közúti baleset következtében egy 18 éves fiatalember életét vesztette, a baleset során megsérült másik két személyt a helyszínen ellátták, majd kórházba szállították a mentősök: egy 41 éves nő koponyája és háta sérült meg, egy 46 éves férfit pedig a helyszínen intubálni kellett, őt koponya-, mellkas- és combsérüléssel szállították be a Székelyudvarhelyi Városi Kórház sürgősségi osztályára.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője kedden késő este arról tájékoztatott, hogy este fél nyolc körül következett be a baleset: Nagygalambfalvát elhagyva egy hetvenéves, Felsőboldogfalva községi férfi haszongépjárművével elütött három személyt, akik az út szélén gyalogosan haladtak.
A baleset következtében egy 17 éves, Szentábrahám községi fiatal életét vesztette, ugyanakkor megsérült egy 46 éves férfi és egy 41 éves nő, őket a székelyudvarhelyi kórházba szállították.
Az autó sofőrjét a helyszínen megvizsgálták, mint kiderült, nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. Az ügyben folytatják a vizsgálatot.
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
Az egészségügyi és a szociális ellátórendszerben dolgozó Sanitas-tagok jó része az általános sztrájk megszervezésére szavazott, ezért a szakszervezet megkezdte a munkabeszüntetéssel járó tiltakozás előkészítését.
A lakossági földgáz ára biztosan nem emelkedik 2027. március 31-éig, mert a kormány április elsejétől a jelenlegi ársapka helyett többszintű árplafont vezet be, és várhatóan a jövő hét végéig kidolgozza az ehhez szükséges teljes jogszabályi keretet.
A kormánynak meg kell találnia a költségvetési forrásokat a kisnyugdíjasok Szociáldemokrata Párt (PSD) által javasolt támogatására úgy, hogy közben ne boruljon fel a nehezen elért pénzügyi stabilitás – jelentette ki a pénzügyminiszter.
A szokásosnál hamarabb utalják ebben a hónapban a jogosultaknak a gyermekpénzt, a gyermeknevelési, valamint a beilleszkedési támogatást. Az érintettek bankszámlájára már pénteken megérkezik a pénz.
A ChatGPT-től kértek és kaptak jogi tanácsokat büntetés elkerülésére azok a román vasutasok, akiket hálókocsijegyekkel való üzérkedéssel vádol a bukaresti törvényszék ügyészsége.
A kormány mentesíti a kiszolgáltatott betegeket a betegszabadság első napjára járó juttatás megvonását előíró intézkedés alól – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.