
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Három közúti balesetben összesen hat személy sérült meg csütörtökön: a reggeli órákban két autó összeütközött Csíkszéken, délután pedig szinte ugyanabban az időben elgázoltak egy gyalogost, egy autó pedig hídfőnek ütközött Udvarhelyszéken – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság összesítéséből.
2021. december 31., 11:502021. december 31., 11:50
Közúti baleset történt csütörtök reggel Szépvízen: egy 26 éves Fehér megyei férfi a 12A jelzésű országúton gépjárművével Csíkszereda felől Gyimesfelsőlok irányába haladt, amikor összeütközött egy 40 éves Gyimesfelsőlok községi, sántateleki férfi által vezetett járművel. A baleset következtében mindkét sofőr és utóbbi autó 39 éves utasa is megsérült, őket a csíkszeredai kórházba szállították. A hatóságiak helyszíni vizsgálata szerint egyik autóvezető sem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően.
Délután, nem sokkal hét óra előtt gyalogosgázoláshoz riasztották a hatóságiakat Székelyudvarhelyen. Egy 45 éves farkaslaki férfi Székelyudvarhelyen, a Tamási Áron utcában közlekedett, amikor elgázolt egy 60 éves helybéli nőt, aki szabálytalan helyen, egy parkoló autó mögül kilépve próbált átkelni az úttesten. A balesetben a gyalogos többszörös sérüléseket szenvedett, ellátásra az őt elgázoló sofőr szállította a Székelyudvarhelyi Városi Kórházba.
A rendőrök ellenőrzésén az is kiderült, hogy míg a járművezető férfi nem fogyasztott alkoholt, a nő leheletében 0,63 mg/liter légalkoholszintet mért az alkoholszonda.
Szinte a gyalogosgázolással egyidőben egy másik közúti baleset is történt Árvátfalván: egy 21 éves lövétei fiatal autójával a 131-es megyei úton Felsőboldogfalva irányából Homoródszentmárton felé haladt, azonban elvesztette uralmát a járműve fölött, és a menetiránya szerinti jobb oldalon egy hídfőnek ütközött. A lövétei fiatal és 18 éves utasa is megsérült.
Mindhárom esetben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indítottak eljárást – számol be a megyei főkapitányság.
A húsvét a világ kereszténységének legnagyobb jelentőségű ünnepe: Krisztus feltámadása a halálon és a gonoszságon, bűnökön személyes áldozattal aratott győzelmet jelenti. De vajon egyformán gondolkodnak erről az erdélyi történelmi egyházak?
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) ezen a héten (március 30. és április 3. között) több mint 1700 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket, és 2384 bírságot szabott ki, több mint 6,3 millió lej értékben.
Tíz felnőttet részesít a keresztség szentségében XIV. Leó pápa a Szent Péter-bazilikában szombat este kilenckor kezdődő vigílián, amelyen a bazilika eddig néma harangjai ismét megszólalnak, és elindulnak a világ templomai felé.
Nagyszombaton az esti vigília szertartással kezdetét veszi a húsvét, a kereszténység legnagyobb, Jézus feltámadását hirdető ünnepe.
Csaknem 2500 szabálysértési bírságot róttak ki a múlt héten az autópálya-rendőrök a közlekedésbiztonsági ellenőrzéseik során, ezek közül a legtöbbet, 431-et, gyorshajtás miatt.
Az Országos Cégnyilvántartási Hivatal szombaton közzétett adatai szerint 2026 első két hónapjában 3853 vállalat függesztette fel a tevékenységét Romániában, 16,51 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában.
A múlt év végén 7418 olyan gyermeket tartottak nyilván Romániában, akinek mindkét szülője külföldön dolgozott. Számuk 656-tal csökkent végéhez képest – derül ki az országos gyermekjogvédelmi hatóság (ANPDCA) szombaton közzétett adataiból.
Napsütésben, borús időben, hidegben, a járványhelyzet miatt otthon ülve, maszkban, majd újból tömegesen – rövid videóban foglaltuk össze a húsvétvasárnapi csíkszeredai ételszenteléseket.
Autóknak, közlekedési táblának ütköztek és sáncban is kikötöttek autójukkal ittas sofőrök pénteken és szombat hajnalban Hargita megyében.
A Diakónia Alapítvány szervezésében április 18-án 16 órai kezdettel jótékonysági rendezvényt tartanak a zabolai Mikes kastélyban. A bevételt a KinderEd programba járó szegény gyermekek délutáni oktatására és napi meleg ebédjére fordítják.
szóljon hozzá!