
Fotó: Pinti Attila
Három autó rongálódott meg Csíkrákos és Csíkmadaras között hétfő reggel, egyik jármű a mezőn felborult. Szerencsére csak az ijedtség volt nagy, a kiérkező mentőegységek közül egy segítségére volt szükség: egy utast horzsolásokkal szállítottak kórházba.
2022. május 02., 10:542022. május 02., 10:54
2022. május 02., 14:442022. május 02., 14:44
Az E578 jelzésű európai úton, Rákos és Madaras között, a Sósréten a három összeütköző autó közül egyik, egy Volkswagen az út menti mezőn felborult, egy építkezéshez használt eszközöket szállító utánfutó pedig rommá törött.
Fotó: Pinti Attila
A rendőrség helyszíni vizsgálatának idejére kisebb torlódás alakult ki az említett útszakaszon, a forgalmat váltakozva, fél sávon engedték a közlekedésrendészek.
Fotó: Pinti Attila
A helyszínre három mentőegység érkezett, szerencsére csak az ijedtség volt nagy, ugyanis a négy utas közül egy személyt szállítottak kórházba enyhébb horzsolásokkal, a többiek elutasították a kivizsgálás lehetőségét – tudtuk meg a Hargita Megyei Mentőszolgálat diszpécserszolgálatától.
Fotó: Pinti Attila
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság a vizsgálatok eredményeit ismertetve közölte, hogy a baleset kevéssel 7 óra után történt: egy 43 éves csíkmadarasi férfi autója belerohant egy 53 éves férfi vezette gépkocsi utánfutójába. A vontatójármű nekicsapódott egy 19 éves domokosi fiatal vezette autónak, mielőtt a mezőn felborult. A madarasi férfi elhagyta a baleset helyszínét, a rendőrök Csíkrákoson akadtak a nyomára. Mint kiderült, egyrészt nem rendelkezett gépjárművezetői engedéllyel, másrészt megtagadta az alkoholszondás vizsgálatot.
Fotó: Pinti Attila
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
Ilie Bolojan csütörtökön bejelentette, hogy a kormány 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját, és ezt az intézkedést pénteken hagyja jóvá a kabinet.
Emelkedik a kulturális utalványok és a bölcsődei utalványok értéke, figyelembe véve az árak alakulását és az emberek szükségleteit – jelentette be csütörtökön a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Demeter András kulturális miniszter csütörtökön üdvözölte a coțofenești-i aranysisak visszaszerzését, hangsúlyozva, hogy a holland félnek visszatérítendő összeget csak a műtárgyak restaurálásának befejezése után állapítják meg.
Visszaszolgáltatták Romániának a coțofenești-i aranysisakot és a hollandiai Drents Múzeumból tavaly ellopott három dák aranykarperec közül kettőt – tájékoztatott csütörtökön a honlapján a holland ügyészség.
A kormány literenként 30 banival csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. Erről csütörtökön döntött a piaci szereplőkkel folytatott egyeztetések után az üzemanyagválság kezelésére létrehozott kormányzati munkacsoport.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előrehaladott tárgyalások zajlanak az új közalkalmazotti bértörvényről a miniszterelnöki hivatal és a pénzügyminisztérium részvételével működő munkacsoportban – jelentette ki a csütörtöki kormányülés utáni sajtótájékoztatóján a munkaügyi miniszter.
Hogyan alakítja át az MI az oktatást, az ipart, az egészségügyet és a mindennapokat – Erdély első átfogó mesterségesintelligencia-konferenciáját tartották Marosvásárhelyen. A rendezvényen szakértők, politikai szereplők és intézményi vezetők találkoztak.
Naponta mintegy 24 ezer belügyi alkalmazott, rendőrök, csendőrök, határrendészek, tűzoltók gondoskodnak a polgárok biztonságáról a hosszú hétvégén, amelyen a katolikusok és protestánsok a húsvétot, az ortodoxok a virágvasárnapot ünneplik.
szóljon hozzá!