Három személygépjármű érintett abban a balesetben, amely hétfőn délelőtt történt Csíkszeredában.
2020. március 16., 11:472020. március 16., 11:47
2020. március 17., 12:092020. március 17., 12:09
Fotó: Pinti Attila
Három személygépjármű érintett abban a balesetben, amely hétfőn délelőtt történt Csíkszeredában.
2020. március 16., 11:472020. március 16., 11:47
2020. március 17., 12:092020. március 17., 12:09
Fotó: Pinti Attila
Három autó ütközött össze hétfőn délelőtt a csíkszeredai Hargita és Rét utcák kereszteződésnél. Helyszínen tartózkodó kollégánk szerint mentős és rendőri egységeket vezényeltek oda, a mentősök már távoztak, a rendőrök viszont még helyszínelnek, nagy a torlódás.
Fotó: Pinti Attila
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság keddi közleménye szerint a baleset 10 óra 20 perckor történt: egy 29 éves csíkszeredai nő autójával a Rét utca irányából haladva az elsőbbségadás elmulasztása miatt nekiütközött egy Hargita utcában közlekedő, 42 éves nő vezette gépkocsinak, amely egy harmadik, 47 éves zetelaki nő vezette járműnek csapódott. A balesetben a két vétlen autóvezető és egy 18 éves zetelaki utas sérült meg. Az érintettek nem voltak alkohol befolyása alatt.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
November 12-én érkezik a magyarországi mozikba a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés romantikus vígjáték második része – közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) szerdán az MTI-vel.
szóljon hozzá!