
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy utast a kórházba szállítottak miután három személygépkocsi ütközött Maksa határában csütörtök délután.
2024. augusztus 29., 21:202024. augusztus 29., 21:20
2024. augusztus 30., 08:432024. augusztus 30., 08:43
A Kovászna megyei közlekedési rendőrök csütörtök délután Maksa határába szálltak ki, ahol három autó ütközött össze. A helyszíni vizsgálatokból kiderült, hogy
A balesetben a középső autó egyik utasa megsérült. Őt a helyszínre kiérkező mentősök látták el, majd a kórházba szállítása mellett döntöttek.
A három gépkocsivezető közül senki nem fogyasztott szeszes italt, a helyszíni mérések alapján. A vizsgálatokat folytatják, hogy kiderítsék a baleset pontos körülményeit.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
Az önkéntes tűzoltók körzeti és megyei versenyén is elsők lettek a szentegyházi önkéntes tűzoltók – adta hírül az alakulat és a városvezetés.
Meghalt egy 34 éves Szeben megyei férfi szombat reggel, vélhetően medvetámadás áldozata lett Prod falu közelében – közölte a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Egyetlen autó volt az érintettje annak a balesetnek, mely szombaton délben történt Gyergyóalfalu borzonti kijáratánál, a 13B országúton.
Az ország területének jelentős részére érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Bocsos anyamedve támadt egy középkorú férfire pénteken este a Felsőboldogfalvához tartozó Ocfalván; a sérültet kórházba kellett szállítani – tudta meg a Székelyhon. Az áldozat a portájától nem messze végzett mezőgazdasági munkát, amikor az eset történt.
Kigyúlt autóhoz riasztották szombat reggel a szászrégeni tűzoltókat. Az eset során egy ember megsérült.
szóljon hozzá!