
Hidakat, kerteket rongált meg az áradás tavaly Bükkhavaspatakán. Archív
Fotó: Veres Nándor
Bükkhavaspatakán három híd javítását végzik, mindhárom híddal októberig kell elkészülnie a kivitelezőnek – jelentette be Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke tegnapi közleményében.
2017. március 29., 16:452017. március 29., 16:45
Tavaly jelentős árvízkárok történtek a Gyimesekben, Bükkhavaspatakán három híd rongálódott meg oly mértékben, hogy teljes újraépítést igényel. Az árvíz az útszerkezetben is kárt tett, ezt még az ősz folyamán megerősítették, hogy biztonságosan közlekedhessenek a településen, jelenleg pedig a hidak rendbetétele a legfontosabb.
Archív
Fotó: Veres Nándor
Borboly egyúttal felhívta a helybéliek figyelmét arra, hogy a munkálatok ideje alatt időszakos közlekedési korlátozások lehetnek, ugyanakkor az észrevételeket, meglátásokat is várja a munkálatok kivitelezése kapcsán. Az árvízkárok helyreállításával párhuzamosan megerősítik a partvédelmet is.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.
Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.
szóljon hozzá!