
Hidakat, kerteket rongált meg az áradás tavaly Bükkhavaspatakán. Archív
Fotó: Veres Nándor
Bükkhavaspatakán három híd javítását végzik, mindhárom híddal októberig kell elkészülnie a kivitelezőnek – jelentette be Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke tegnapi közleményében.
2017. március 29., 16:452017. március 29., 16:45
Tavaly jelentős árvízkárok történtek a Gyimesekben, Bükkhavaspatakán három híd rongálódott meg oly mértékben, hogy teljes újraépítést igényel. Az árvíz az útszerkezetben is kárt tett, ezt még az ősz folyamán megerősítették, hogy biztonságosan közlekedhessenek a településen, jelenleg pedig a hidak rendbetétele a legfontosabb.
Archív
Fotó: Veres Nándor
Borboly egyúttal felhívta a helybéliek figyelmét arra, hogy a munkálatok ideje alatt időszakos közlekedési korlátozások lehetnek, ugyanakkor az észrevételeket, meglátásokat is várja a munkálatok kivitelezése kapcsán. Az árvízkárok helyreállításával párhuzamosan megerősítik a partvédelmet is.
Tíz ember halt meg és 137-en megsérültek Hargita megyében közúti balesetben tavaly. A gazdasági bűncselekmények és a csalások száma aggasztó növekedést mutat a megyében. A családon belüli erőszak is komoly probléma.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) jelentős mennyiségű csapadékra vonatkozó elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adott ki csütörtökön az ország hét megyéjére.
Hátba szúrtak egy rendőrt szerdán este Nagybányán. A támadás a város egyik utcáján történt, a rendőr szolgálaton kívül volt, sérülését követően kórházba vitték. Az elkövető elmenekült, nagyszabású művelet indult a felkutatására.
Ilie Bolojan szerint lehetővé kell tenni az önkormányzatok számára, hogy a költségvetésük elfogadása előtt visszatérjenek a helyi adók és illetékek törvényben meghatározott minimális szintjéhez.
Ilie Bolojan szerdán este bejelentette, hogy 2026. április 1-je és 2027. március vége között a lakossági fogyasztók szabályozott áron, a vállalatok és intézmények pedig piaci áron jutnak földgázhoz.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán este bejelentette, hogy a 2026-os költségvetésről szóló egyeztetések várhatóan a jövő héten lezárulnak, így a tervezetet február 20-a körül terjesztik a parlament elé.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátora, Robert Cazanciuc támogatja az RMDSZ-nek azt a javaslatát, hogy a kormány vizsgálja felül a helyi adók és illetékek emeléséről szóló döntését.
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg.
Gondatlanságból elkövetett rongálás, valamint a munkavédelmi és munkahelyi egészségvédelmi előírások megszegésének gyanújával büntetőeljárást indított szerdán a Szilágy megyei rendőrség a szilágycsehi templomtorony leomlásának ügyében.
Noha a vízfelületet még jég borítja, a háttérben már minden adott a tavaszi szezonnyitáshoz a sepsiszentgyörgyi városi szabadidős létesítménynél. A fenntartó Rekreatív Rt. beszerezte az állomási tóra szánt csónakokat és vízibicikliket.
szóljon hozzá!