
Úgy néz ki, mintha kész lenne a létesítmény, de ez még koránt sincs így
Fotó: Haáz Vince
Jövő év végén szinte biztos, hogy használható lesz a marosvásárhelyi műjégpálya – nyilatkozta Marosvásárhelyen Cseke Attila fejlesztési miniszter. Pénz van rá, és a héten az építkezési engedélyt is kiadták, így elkezdődhet az épület befejezése.
2023. március 17., 21:102023. március 17., 21:10
2023. március 17., 21:502023. március 17., 21:50
Marosvásárhelyen 15 évvel ezelőtt kezdték el a műjégpályát építeni és, ha a politikusok ígéreteinek hinni lehet, akkor jövő év végéig már használni lehet.
Cseke Attila szerint minden technikai problémát átbeszéltek a marosvásárhelyi városházával, megtörtént a közbeszerzés, aláírták a kivitelezővel a szerződést és biztosítják a szükséges pénzösszeget. Marosvásárhely polgármestere, Soós Zoltán a héten aláírta az építkezési engedélyt, így kezdődhet az épület befejezése. A kivitelezésre 15 hónapja van a nyertes cégnek.
A műjégpálya megfelel majd a sporthatóságok jelenlegi követelményeinek, alkalmas lesz 2 ezer néző befogadására.
Bóka Jánost választotta vezetőjének a Fidesz parlamenti frakciója keddi ülésén.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a Sanitas egészségügyi szakszervezeti szövetség kérelmének, és a vonatkozó per jogerős lezárásáig felfüggesztette a közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatos eljárást.
A Segesvári Középkori Fesztivál Románia legnagyobb ilyen rendezvénye. Idén július 24-26. közt várják a több mint 25 ezer látogatót az óváros falai közé, ahol először lép fel a Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület is harci bemutatókkal.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismét figyelmeztetett, hogy továbbra is terjednek olyan SMS-ek, amelyekben csalók állítólagos bírságok vagy elmaradt befizetések rendezésére szólítják fel a címzetteket.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
1 hozzászólás