
Úgy néz ki, mintha kész lenne a létesítmény, de ez még koránt sincs így
Fotó: Haáz Vince
Jövő év végén szinte biztos, hogy használható lesz a marosvásárhelyi műjégpálya – nyilatkozta Marosvásárhelyen Cseke Attila fejlesztési miniszter. Pénz van rá, és a héten az építkezési engedélyt is kiadták, így elkezdődhet az épület befejezése.
2023. március 17., 21:102023. március 17., 21:10
2023. március 17., 21:502023. március 17., 21:50
Marosvásárhelyen 15 évvel ezelőtt kezdték el a műjégpályát építeni és, ha a politikusok ígéreteinek hinni lehet, akkor jövő év végéig már használni lehet.
Cseke Attila szerint minden technikai problémát átbeszéltek a marosvásárhelyi városházával, megtörtént a közbeszerzés, aláírták a kivitelezővel a szerződést és biztosítják a szükséges pénzösszeget. Marosvásárhely polgármestere, Soós Zoltán a héten aláírta az építkezési engedélyt, így kezdődhet az épület befejezése. A kivitelezésre 15 hónapja van a nyertes cégnek.
A műjégpálya megfelel majd a sporthatóságok jelenlegi követelményeinek, alkalmas lesz 2 ezer néző befogadására.
Változatos programkínálattal várja a közönséget a gyergyóalfalvi Petőfi Művelődési Központ a következő hetekben.
Gyergyószentmiklós önkormányzata értesíti a város mezőgazdasági földtulajdonosait, hogy január 15-én, 9 órától közgyűlést tartanak a képviselő-testület üléstermében. Bizottsági tagokat választanak.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy Romániában létezik egy olyan réteg, amelyik a szabályokat tudatosan kijátszva nem fizet helyi adót, miközben a többség becsületesen eleget tesz kötelezettségeinek.
Az adóemelés, közlekedés és parkolás mellett többek között a tervezett Drakula Park, az okoskukák, és a Harvíz Rt. óriáspályázata kerültek terítékre témaként a csíkszeredai városvezetés által megszervezett szerdai sajtóbeszélgetésen.
A fiatalokat érintő kérdésekről tartanak előadásokat és panelbeszélgetéseket szakemberek január 20-án, a Szakszervezetek Művelődési Házában. A rendezvény érdemi válaszokkal szolgál a fiatalok dilemmáira.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy a közigazgatási intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetet a kormánykoalícióban fogják véglegesíteni.
Három Temes megyei rendőr megsérült szerda reggel a lugosi rendőrség egyik melléképületében történt robbanásban, ahol az erkölcsi bizonyítványokat kiállító iroda működik.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Két román állampolgár is szerepel Európa legkeresettebb bűnözőinek listáján. Egyikük a mezőméhesi nőgyilkosság feltételezett elkövetője – szúrta ki a Digi24 hírportál.
A helyi és a központi közigazgatás reformjáról szóló törvénytervezet indoklása szerint az intézkedéscsomag alkalmazásával 2026-ban 3,367 milliárd lejjel csökkennek a költségvetési kiadások.
1 hozzászólás