
A strand is opció lehet. Végre. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Változó nedvességtartalmú, kissé melegebb légtömegek érkezik a Kárpát-medence fölé, így Erdélyben jóformán mindenütt 30 Celius-fok körüli maximumra számíthatunk a hétvégén.
2019. július 19., 17:012019. július 19., 17:01
2019. július 19., 17:072019. július 19., 17:07
Az előttünk álló hétvégén az időjárás-előrejelzés szerint tovább melegszik a levegő, helyenként viszont a záporok mellett heves villámtevékenységgel járó zivatarok is előfordulnak.
Erdélyben szombaton 26 és 31 Celsius-fok között alakul a csúcshőmérséklet az Országos Meteorológiai Igazgatóság prognózisa szerint, az éjszakai minimum pedig éppen hogy tíz fok alá esik (kilenc Celsiusra).
Vasárnap is kialakulhatnak záporok, a levegő hőmérséklete azonban a szombatinál is melegebb lesz, 28–34 fokos csúcsértékekkel, illetve 10 Celsius-foknál nem alacsonyabb minimummal.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba – közölte Facebook-oldalán Kelemen Hunor RMDSZ-elnök.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Kaotikusan közlekedett az A2-es autópályán, Konstanca felé egy autóvezető május 1-jén, és a rendőrök jelzésére sem volt hajlandó megállni. Üldözőbe vették, helikopterrel is követték, végül pedig feltartóztatták.
Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
szóljon hozzá!