
Képünk illusztráció
Fotó: Boda L. Gergely
Szakmai zsűri mellett a közönség is megkóstolhatja és értékelheti a mézeket a Gyergyószentmiklósi Méhész Egyesület által szervezett, most első alkalommal sorra kerülő havasi mézmustrán. Közel 30 méhész termékei lesznek megismerhetők az eseményen.
2022. január 19., 17:082022. január 19., 17:08
Magyarországon már nagy hagyománya van és népszerű eseményeknek számítanak a mézmustrák; onnan vették a példát, és tudomásuk szerint Erdélyben most először kerül sor a havasi mézet ilyen módon népszerűsítő eseményre – mondta el érdeklődésünkre válaszolva Mezei Attila, a Gyergyószentmiklósi Méhész Egyesület vezetője.
Szombaton Gyergyószentmiklóson, a Csíky-kertben a Szent Benedek Tanulmányi Házban közel 30 méhész által készített méz lesz megízlelhető.
– mondta érdekességképpen Mezei.
Az első mézmustrára csak gyergyói méhészeket hívtak meg, a kis, 35 tagot számláló egyesületnél egyelőre nem mertek nagyobban gondolkodni, de
Nemcsak azokat várják, akik méhészetből élnek, hanem a kis, csak néhány méhcsaláddal foglalkozókat is.
Az esemény délelőtt 9 órakor a mézek kiértékelésével kezdődik, amelyet a meghívott szakmai zsűri (a korondi Tófalvi Melinda, a marosvásárhelyi Simma Ferenc és a csíkszeredai Zöldi István) folytat az ízvilág, szín és illat alapján, majd szakmai előadások következnek a havasi mézről, a biomézről és a méhészettel kapcsolatos hivatalos eljárásokkal kapcsolatosan. Az eseményre bárkit szívesen látnak, a közönség 11.30-tól kóstolhatja meg a termékeket és szavazhat az általa legfinomabbnak tartott mézekre.
Még várniuk kell a bírósági ítéletre azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akiknek a nevében perel a szakszervezet a kormány által múlt évben elrendelt bérpótlékcsökkentés miatt.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
szóljon hozzá!