
Fotó: Veres Nándor
Ugyanannyi helyi és megyei tanácsost választanak meg a Hargita megyeiek június 9-én, mint négy évvel ezelőtt, mert a stabil népesség száma nem változott jelentősen – nyilatkozta szerdán az Agerpres hírügynökségnek a Hargita megyei prefektusi hivatal szóvivője.
2024. április 10., 13:592024. április 10., 13:59
Adrian Pănescu tájékoztatása szerint Hargita Megye Tanácsa és a helyi tanácsok tagjainak számát a prefektus határozta meg egy rendelettel, a megyében állandó lakhellyel rendelkező lakosság 2024. január elsejei száma alapján. E szerint
– részletezte a szóvivő.
A legtöbb, 19 helyi tanácsosa Csíkszeredának és Székelyudvarhelynek lesz, a legkevesebb, 9 tanácsosa pedig Gyergyóhollónak, Székelyderzsnek, Homoródalmásnak, Oklándnak, Székelyandrásfalvának és Kányádnak.
A megye legnépesebb községének, a 6903 lakosú Parajdnak 15 tagú helyi tanácsa lesz, a két legkisebb városnak, Tusnádfürdőnek és Borszéknek pedig 11–11 tagú helyi tanácsa – számolt be a prefektusi hivatal szóvivője.
Adrian Pănescu elmondta azt is, hogy kiképezték már a települések polgármestereit és főjegyzőit a június 9-i választások megszervezésével kapcsolatos intézkedésekről.
Nagy a lavinaveszély a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben – figyelmeztetett kedden a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
A Potápi Árpád János Alapítvány a Magyar Nemzetért elindítja a Potápi Tehetségprogramot. A program célja, hogy támogassa a tehetséges és szülőföldjük iránt elkötelezett külhoni és anyaországi fiatalokat – közölte az alapítvány.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
45 ezer lejes pénzbírságot róttak ki kedden a marosvásárhelyi rendőrök egy marosszentannai férfira, aki nagy mennyiségű használt cipőt, zsákot és más hulladékot dobott közterületre.
A következő két évben a beruházások felgyorsítása a gazdasági növekedés kulcsa makro- és mikrogazdasági szinten egyaránt – hangsúlyozta kedden Iancu Guda közgazdász a Romanian Business Leaders konferenciáján.
Cristian Sandache galaci történész szerint a Román Labdarúgó Szövetség diszkriminatív módon, idióta hozzáállással viszonyul az FK Csíkszeredához, amikor sorozatos bírságokkal sújtja a klubot a közösségi szimbólumok használata miatt.
Módosul az alkalmazottak munkaidő-nyilvántartásának szabályozása az előadó-művészeti intézményeknél – jelentette be kedden a kulturális minisztérium.
Újra fogadja a betegeket a gyergyóditrói kórházi egység, miután sikerült rendezni a működés jogi feltételeit és megkötni a szükséges szerződéseket.
Csíkszereda városa lemondott három utca felújításának állami támogatásáról, hogy azokat uniós forrásokból valósítsa meg, a felszabadult 21 millió lejt pedig hidakra, bicikliutakra és más elmaradt utcák korszerűsítésére fordítják.
A pénzügyminisztérium kedden közzétett adatai szerint tavaly novemberben az előző havi 1116 milliárd lejről 1121 milliárd lejre nőtt az államadósság.
1 hozzászólás