
Maros megyében a diákok 27,57 százaléka, Hargita megyében a tanulók 26,54 százaléka szerzett ezúttal érettségi diplomát. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Kedden közzétették az érettségi augusztusi szakaszának első eredményeit a bacalaureat.edu.ro weboldalon. A diákok eredményeit nevek helyett kódokkal közölték, és kedden 18 óráig lehet benyújtani a fellebbezéseseket. A végső eredményeket szeptember 3-án közlik. Hargita és Maros megyében sem érte el a harminc százalékot a pótérettségizők átmenési aránya.
2021. augusztus 31., 20:302021. augusztus 31., 20:30
2021. augusztus 31., 21:332021. augusztus 31., 21:33
A 2021-es érettségi vizsga augusztus-szeptemberi szakaszára, azaz a pótérettségire mintegy 39 ezer tanuló iratkozott fel országos szinten. A megyei tanfelügyelőségek adatai szerint a beiratkozottak összlétszámából több mint 24 900 jelentkező a 2020-2021-es évfolyamon, és mintegy 14 ezer jelentkező a korábbi évfolyamokon végzett.
Ebből 203 diák az idei évfolyamon végzett, 73 diák valamely előző évfolyamon – tudtuk meg Irimie-Matei Camelia tanfelügyelőtől.
A legtöbb sikeres pótérettségiző a székelyudvarhelyi Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégiumban volt, itt hetven százalékuk ment át a nyár végi érettségin, de három iskola is van a megyében, ahol senkinek nem sikerült a vizsgája: a borszéki Zimmethausen Iskolaközpont, a gyergyóvárhegyi Miron Cristea Középiskola, illetve a maroshévízi Kemény János Középiskola – derül ki a Hargita megyei tanfelügyelőség közleményéből.
A jelenlegi évfolyam végzőseinek átmenési aránya valamivel magasabb, mint az összes pótérettségiző diáké, ugyanis a 2020-2021-ben végzettek 28,6 százaléka ment át Hargita megyében.
A diákok eredményeit nevek helyett kódokkal közölték, és kedden 18 óráig lehet benyújtani a fellebbezéseseket. A végső eredményeket szeptember 3-án közlik. Az eredményeket a bacalaureat.edu.ro hivatalos minisztériumi honlapon lehet megnézni.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
A Kolozs megyei törvényszék szerdán elrendelte a Román Közúti Hatóság (ARR) korrupcióval gyanúsított vezetője, Cristian Anton harmincnapos előzetes letartóztatását.
Súlyosan megsérült egy négyéves gyermek Bákó megyében, miután az édesanyja mellől az úttestre szaladt, ahol egy autó – amelynek a sofőrje már nem tudta elkerülni az ütközést – elütötte.
A Brassó megyei magyar közösségek kultúráját, népszokásait eleveníti fel a Néprajzi Múzeum legújabb tárlata. A farsangi alakoskodást és a húsvéti ünnepkört is bemutató kiállítás április elsején nyílt meg.
A leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni oltóanyagok kifizetésére kötelezi Romániát és Lengyelországot szerdán kimondott ítéletében az egyik brüsszeli bíróság – közölte az AFP.
Április 16-ig igényelhető a Szülőföldön magyarul program támogatása a mipont.hu felületen. Az adatok helyes beírására figyelni kell, esetenként a bankszámlaszám kapcsán lehet félreértés. Mi történik, ha helytelen bankszámlaszámmal adta le valaki?
A Romsilva jutalomban részesítette az erdészt, aki eltűnésük után egy nappal megtalálta az erdőben a két dicsőszentmártoni kislányt.
Idén márciusban 4,7 százalékkal több új személyautót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 harmadik hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) szerdán közzétett előzetes adataiból.
Törvénytelen munkálatokat tártak fel a hatóságok egy Hargita megyei természetvédelmi területen, az ügyben feljelentést tettek.
Törvénytelenül kihelyezett fémsorompónak ütközött egy autó Dicsőszentmártonban, ami miatt jelentősen megrongálódott. A rendőrség szerdán indított vizsgálatot az ügyben, a feltételezett elkövetőt pedig 24 órára őrizetbe vették.
szóljon hozzá!