
Decembertől a régi szülészettel szembeni parkban várják a hajléktalanokat
Fotó: Haáz Vince
A hideg évszak megérkeztével a hajléktalanokat szeretné meleg étellel ellátni Marosvásárhelyen a Solidaris Egyesület. Ahhoz, hogy ez megvalósulhasson, támogatókat keresnek.
2021. november 29., 15:462021. november 29., 15:46
Tavaly decemberben indította Fagypont elnevezésű programját a Solidaris Egyesület, hogy Marosvásárhely hajléktalanjairól gondoskodjanak. Az elmúlt télen a társadalom legszegényebbjein segítettek, olyanokon, akiknek a legnehezebb túlélni a telet. A heti háromszori meleg étel mellett gyógyszer, téli lábbeli, meleg öltözék is jutott azoknak, akiknek nemhogy szállásuk, de tisztálkodási lehetőségük sincs, egészségügyi ellátásban nem részesülnek, ráadásul számukra egy-egy olyan betegség, amely másnak könnyen átvészelhető, akár végzetes is lehet.
Sajó Norbert, az egyesület vezetője a Székelyhonnak elmondta, nyáron sem engedték el az általuk nyilvántartott és támogatott hajléktalanok kezét, igyekeztek beíratni őket az egészségügyi ellátói rendszerbe, munkát, szállást kerestek számukra. Három-négy olyan sikeres esetről számolt be az egyesület elnöke, amikor sikerült munkahelyet találni. Bár ez a szám kevésnek tűnik, mégis eredményt jelent, hiszen, aki az utcán él már második éve, annak nehéz kitörni abból a helyzetből.
– hangsúlyozta Sajó Norbert, aki elmondta, a kudarc sem kerülte el őket, a legnagyobb jó szándék és erőfeszítés mellett is érte őket sikertelenség. Ettől függetlenül nem torpant meg a segítő szándék, sőt arra biztatják azokat, akik szeretnének tenni valamit, hogy társadalmi összefogással próbáljanak javítani a nehéz körülmények között élők helyzetén.
Egy marosvásárhelyi étterem – múlt évhez hasonlóan – vállalta, hogy 20 lejes áron meleg ebédet készít a rászorulóknak. A Solidaris Egyesület harminc olyan személyt, vállalkozót keres, aki harminc hajléktalan ebédjének állná a költségeit. A heti négy ebéd 80 lejbe kerül, ami havonta 320, hat hónapra pedig 1920 lej – hívta fel a figyelmet az egyesület elnöke, aki úgy véli, bármilyen kis segítség jól jön, és ahhoz, hogy pontosan meg tudják szervezni és tervezni a hajléktalanok támogatását, szükség van az emberek jó szándékú hozzáállására is.
A Solidaris Egyesület munkatársai és önkéntesei heti két alkalommal, kedden és csütörtökön a régi szülészettel szembeni parkban várják a társadalom legelesettebbjeit két napra elegendő meleg ebéddel, teával, szendviccsel, meleg öltözékkel. Akinek bakancsra, meleg zoknira, téli kabátra, pokrócra, hálózsákra, gyógyszerre, fertőtlenítőszerre van szüksége, az jelezheti az egyesület munkatársainak.
Aki segíteni szeretne, az a 0741-555 555-ös, vagy a 0265-555 555-ös telefonszámokon jelezheti szándékát.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
Mekkora sereggel indult Szapolyai János erdélyi vajda a török ellen, hány székely tartott vele, szándékosan maradtak-e távol a csatából? Íme, néhány azon kérdések közül, amelyekre ötszáz évvel a mohácsi tragédia után sem találunk egybehangzó választ.
Másfél tonna 6 kilogramm és több mint 20 kilogramm közötti méretű ponty, amur és más ragadozó hal pusztult el a napokban az egyik homoródszentpáli horgásztónál. A jelentős kárt gázmérgezés okozta, a haltetemeket már elszállították.
Nyolcvankilenc éves korában meghalt V. Harald norvég király, Európa legidősebb uralkodója. A király péntek reggel, az oslói Rikshospitalet kórházban hunyt el – jelentette be a norvég királyi palota.
Közleményében az államelnök leszögezte, a parlament által elfogadott alakban hirdette ki a törvényt, de továbbra is fenntartja a korábban benyújtott alkotmányellenességi beadványban felsorolt érveit.
szóljon hozzá!