
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Fokozottan terjed a koronavírus-járvány Hargita megyében, a csütörtöki összesítés szerint 31 új fertőzéses esetet igazoltak, 7-tel többet, mint egy nappal korábban.
2020. október 01., 13:272020. október 01., 13:27
2020. október 01., 13:282020. október 01., 13:28
Újabb rekordot döntött az új fertőzöttek száma Hargita megyében, az elmúlt 24 órában 31 személlyel 1030-ra nőtt a járvány kezdete óta a térségben azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből.

A második nap, hogy kétezer fölött van a 24 óra alatt azonosított koronavírussal fertőződtek száma, egy nap alatt 2086 fertőzöttet regisztráltak, számuk a járvány kezdete óta 129 658-ra nőtt. A fertőzéseket 25 797 tesztből mutatták ki, a pozitív tesztek aránya 8 százalék.
A gyógyultak száma 822-re emelkedett (tizennéggyel több mint egy nappal korábban),
Hargita megyében 11 személy tartózkodik otthoni elkülönítésben, 288-an pedig házi karanténban vannak. A járvány kezdete óta 40 személy elhunyta hozható összefüggésbe a koronavírussal.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal 4 személy esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
szóljon hozzá!