
Hiába számolják, kevés. Ki kell egészíteni a vízszolgáltató büdzséjét. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Egyelőre arra sincs pénze a balánbányai vízszolgáltató vállalatnak, hogy kifizesse októberre harminc alkalmazottjának a bérét. Segítségre várnak.
2017. november 10., 17:472017. november 10., 17:47
2017. november 10., 18:192017. november 10., 18:19
Gheorghe Iojiban, Balánbánya polgármestere pénteken azt nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek, hogy a régi vízhálózat miatt nagy veszteségeket könyvelnek el, ugyanis évekkel ezelőtt a helyi tanács nem hagyta jóvá a rendszer felújításának projektjét.
A polgármesteri hivatal havi támogatása mellett sem tudja kifizetni a vízszolgáltató a harminc alkalmazott bérét, akik októberre sem kapták meg fizetésüket. Számításaik szerint
és további 200 ezer lejre a közművesítési szolgáltatások, illetve egyéb költségek kifizetésére. A polgármester hozzátette, már kérte a Hargita megyei önkormányzat segítségét, és reményei szerint sikerül megoldást találni a bérek kifizetésére.
Az elöljáró a jövőre vonatkozóan tudatta, pályáztak a vízhálózat felújítására, a 3,5 millió eurós támogatásról szóló szerződést decemberben írhatják alá.
Az RMDSZ politikai stabilitást és a kormányzás jelenlegi formátumban való folytatását akarja, Ilie Bolojan kormányfő vezetésével – jelentette ki szerdán Csoma Botond.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki a meteorológusok szerdán a rossz idő miatt: a magas hegyvidéken hóviharokra, az ország többi régiójában heves szélre kell számítani csütörtök reggelig.
A Richter-skála szerint 4-es erősségű földrengés történt szerdán 5 óra 28 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Videóüzenetben fordult a határon túli magyarokhoz Orbán Viktor miniszterelnök, aki közösségi oldalán közzétett bejegyzésében a választásokon való részvétel fontosságára hívta fel a figyelmet.
Akár több tízezer lejes bírság is járhat az illegális szemetelésért, ami nem éri meg, ha összehasonlítjuk a hulladékszállítás néhány száz lejes tételével. Mégis akadnak, akik tavak, folyók partján, erdők szélén dobják ki az építkezési törmeléket.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
szóljon hozzá!